10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Czy wiecie, że niegdyś w Przemyślu obchodzono Święto Morza? Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która zabierze nas w podróż w czasie (nie tylko na nadbałtyckie plaże)!

Czy w Przemyślu obchodzono Święto Morza? Tak! Kilkudniowe uroczystości zaczynające się od ryku syren, uczczeniem poległych w obronie morskich i zachodnich granic, dekorowaniem domów, a następnie przemarsze orkiestr, pochody mieszkańców Przemyśla nad San, uroczyste poświęcenie kajaków, łodzi i wody, uroczyste obchody "Wianków", to tylko niektóre atrakcje przewidziane na to wyjątkowe święto! Inicjatorem uroczystości była Liga Morska i Kolonialna Oddział w Przemyślu.

 

AP logo-poziom-min.png

 

Od piątku, 17 lipca br. na stronie internetowej Archiwum Państwowego w Przemyślu, dostępna będzie wystawa "Święto Morza".

 

Na wirtualnej ekspozycji zaprezentowane zostaną materiały z zasobu Archiwum Państwowego w Przemyślu, jak i pozyskane w ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej w roku ubiegłym oraz podczas jego tegorocznej kontynuacji.

 

święto morza gł.jpeg

 

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy, która przeniesie nas na rozgrzany słońcem piasek Wybrzeża Bałtyckiego, a także pokaże, jak zainicjowane w 1932 r. uroczystości "Święta Morza" obchodzono w Przemyślu.

 

święto morza.jpeg

Za Archiwum Państwowe w Przemyślu

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 14-07-2020 14:23
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 14-07-2020 14:34