16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kolejny znakomity projekt Niepodległej – przenieś się w sam środek akcji filmu „Wiktoria 1920” (w technologii Cinematic VR 3D 360 stopni!)

Film „Wiktoria 1920” to wyjątkowa produkcja fabularna zrealizowana w technologii Cinematic VR – 360 stopni 3D. Opowieść o roli wywiadu radiowego dla polskiego zwycięstwa przeniesie widzów w czasy wojny polsko-bolszewickiej.

 

Materiał jest częścią kampanii „Wiktoria 1920” związanej ze setną rocznicą wojny 1920 roku.

 

Wiktoria-1920-fot.-C.-Pomykało-1024x741.jpeg Bohaterowie filmu „Wiktoria 1920” – od lewej: Władysław Brończak (Szymon Mysłakowski), Jan Węgielski (Dariusz Pieróg), Pola Lewicka (Róża Klekotko) oraz Merian C. Cooper (Patryk Szwichtenberg). Fot. C. Pomykało.

 

Głównym bohaterem filmu w technologii Cinematic VR jest widz, którego technologia VR 360 stopni 3D przeniesie w sam środek akcji. W filmie „Wiktoria 1920” oglądający staje się kurierem przewożącym meldunek wywiadu polskiego do sztabu.

 

Reżyserem filmu jest Tomasz Dobosz. 

Operator: Mariusz Laszuk

DoP: Marcin Magiera

 

Premiera filmu zaplanowana jest na 12 sierpnia. Film będzie mógł obejrzeć każdy użytkownik gogli VR – w tym gogli cardboard. W miarę zdejmowania obostrzeń epidemiologicznych, Biuro Programu „Niepodległa” planuje również pokazy stacjonarne na specjalnych goglach VR w ramach „Wirtualnego Teatru Historii” w różnych miejscowościach w całej Polsce.

Producentem filmu jest Biuro Programu „Niepodległa”. Narodowe Centrum Kultury zostało kooproducentem filmu.

 

IMG_4052-1024x768.jpeg Plan filmu „Wiktoria 1920” VR – mat. Biuro Programu Niepodległa

 

Jest sierpień 1920 roku. Polskie wojska wciąż cofają się pod naporem armii bolszewickiej. Wszyscy zdają sobie sprawę, że nieuchronnie zbliża się ostateczne starcie, którego wynik wydaje się już przesądzony na korzyść bolszewików… Najważniejsze zadanie to obronić Warszawę i nie pozwolić Rosjanom wkroczyć do miasta. Jednak wielomiesięczny wysiłek odcisnął swoje piętno na obu armiach. Nawet wśród Polaków panują defetystyczne nastroje i kiedy do obozu wojsk polskich dociera tajemniczy meldunek, który należy przekazać na Cytadelę, jedynie Bohater (imersant, czyli widz oglądający film), Janek Węgielski (Dariusz Pieróg) – student, który zaciągnął się do armii, ułan Władysław Brończak (Szymon Mysłakowski) oraz pilot Eskadry Kościuszkowskiej, Merian C. Cooper (Patryk Szwichtenberg), wierzą, że sprawa nie jest jeszcze przegrana i – wbrew rozkazom – postanawiają spróbować dostarczyć do Warszawy wiadomość. Bohater wraz z Cooperem podróżuje samolotem w stronę Warszawy, uszkodzona maszyna musi jednak awaryjnie lądować. Okazuje się, że w okolicy jest pełno bolszewików – dwóch z nich zmusza fotografkę Polę Lewicką (Róża Klekotko) do zrobienia im pamiątkowych portretów. Pola jednak kryje w zanadrzu znacznie więcej niż kasetki do aparatu fotograficznego…

 

 

Bohaterowie wyruszają w pełną przygód podróż w stronę Warszawy, uciekając przed bolszewikami, biorąc udział w walkach, snując jednocześnie plany na powojenną przyszłość… czy uda im się dostarczyć meldunek?
Czy bohaterowie ryzykują na próżno, czy jednak okaże się, że ich wiadomość będzie miała wpływ na losy jednej z najważniejszych bitew w historii nie tylko Polski, ale i świata?

 

IMG_4493-1024x768.jpegPlan filmu „Wiktoria 1920” VR – mat. Biuro Programu Niepodległa

źródło: Biuro Programu Niepodległa

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 14-07-2020 10:52
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 14-07-2020 10:56