4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych ogłosiła dwa konkursy

„O tempora, o mores! Zapiski rodzinnego archiwisty z czasów pandemii A.D. 2020 wywołanej koronawirusem” i "Historie z rodzinnych archiwów" to dwa konkursy ogłoszone przez Naczelną Dyrekcję Archiwów Państwowych.

 

Pierwszy związany jest z akcją "Archiwum Pandemii A.D. 2020".  Celem konkursu jest dokumentowanie wydarzeń, doświadczeń, przeżyć, emocji i życia codziennego w wymiarze indywidualnym i rodzinnym. Powstałe w jego ramach relacje, posłużą utrwaleniu, zachowaniu i upowszechnieniu świadectw okresu tegorocznej pandemii. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 lipca 2020 roku. Pula nagród to 28 tysięcy złotych. Szczegóły: TUTAJ.

 

logo-poziom-min.png

 

Natomiast "Historie z rodzinnych archiwów" to konkurs w ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej, mający na celu uwrażliwienie społeczeństwa na kultywowanie pamięci i szacunek dla przeszłości, w tym kulturowe dziedzictwo dokumentacyjne w wymiarze rodziny, kształtowanie postaw patriotycznych, edukowanie nt. historii oraz zwiększenie poczucia tożsamości narodowej społeczeństwa, a także rozbudzenie zainteresowanie kulturą i historią „małych ojczyzn” - regionu i lokalnych społeczności. Powstałe w jego ramach prace posłużą utrwaleniu, zachowaniu i upowszechnieniu świadectw „małej historii” osadzonej w wielkich wydarzeniach dziejowych. 

 

Zgłoszenia można nadsyłać do 31 sierpnia 2020 roku. Pula nagród to 22 tysiące złotych. Po szczegóły odsyłamy na stronę Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych: https://www.archiwa.gov.pl/pl/aktualnosci/5209-startuje-konkurs-%E2%80%9Ehistorie-z-rodzinnych-archiw%C3%B3w%E2%80%9D

 

Serdecznie zachęcamy do udziału!

 

 

 

za Archiwum Państwowe w Przemyślu

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 13-07-2020 12:20
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 13-07-2020 12:23