13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kto głosuje, ten się liczy

Zbliża się II tura wyborów prezydenckich. Podobnie, jak dwa tygodnie temu zachęcamy do udziału w nich zgodnie z hasłem promowanym przez Związek Miast Polskich „Kto głosuje, ten się liczy”. 12 lipca ruszmy do lokali wyborczych i oddajmy swój głos!

- Udział w wyborach jest ważny, bo sprawia, że jesteśmy współodpowiedzialni za nasz los i przyszłość Polski. Dlatego ważne jest, aby nie tylko samemu pójść na wybory, ale także zachęcać innych - podkreśla Andrzej Porawski, dyrektor Biura ZMP.

Przemysl_glosuje_2_A3.jpeg

Dotychczasowe zasady, mówiące o tym, iż do lokalu wyborczego wystarczy  zabrać ze sobą dowód tożsamości straciły na aktualności. W niedzielę oprócz dowodu osobistego, musimy zabrać ze sobą także maseczkę ochronną. Bez niej nie zostanie wydana nam karta do głosowania. Należy jednak pamiętać, że tuż przed wydaniem nam karty do głosowania, członek komisji wyborczej będzie mógł poprosić nas o chwilowe odsłonięcie twarzy, w celi zweryfikowania naszej tożsamości.

Każdego, kto chciałby 12 lipca br. skorzystać ze swojego prawa wyborczego informujemy, że lokale wyborcze czynne będą w godzinach od 7.00 do 21.00.  W każdym z nich zastosowane będą środki ostrożności, które będą miały na celu zminimalizowanie ryzyka zarażeniem koronawirusem SARS-CoV-2.
 

Poniżej przedstawiamy pakiet informacji na temat zasad bezpiecznego głosowania:

► Pamiętaj o rękawiczkach jednorazowych – należy je założyć przed wejściem do budynku

► Warto mieć przy sobie płyn do dezynfekcji rąk

► Zachowaj bezpieczną, minimum 1,5-metrową odległość od innych głosujących

► Głosuj w godzinach mniej uczęszczanych

► Zabierz ze sobą własny długopis. Mimo, że w lokalach wyborczych będą długopisy, bezpieczniej jest wziąć na głosowanie własny - po to, aby (mimo posiadania na dłoniach rękawiczek ochronnych) zminimalizować ryzyko zarażenia COVID-19.

Ważne!

Według zaleceń związanych z trwającą wciąż epidemią, w lokalach wyborczych będzie mogła znajdować się jedna osoba na 4 metry kwadratowe (z wyłączeniem m.in. członków obwodowej komisji wyborczej, mężów zaufania, obserwatorów społecznych i międzynarodowych). W związku z powyższym, przed lokalami wyborczym mogą tworzyć się kolejki. Prosimy Państwa o cierpliwość i zachowanie bezpiecznych odstępów oraz o stosowanie się do poleceń osób odpowiedzialnych za porządek.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 10-07-2020 10:46
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 10-07-2020 10:47