Głośna próba syren alarmowych w 77. rocznicę Zbrodni Wołyńskiej

W najbliższą sobotę, 11 lipca br. w samo południe zabrzmią w Przemyślu syreny alarmowe (dźwięk ciągły, trwający 3 minuty).

 

 

Uruchomienie syren odbędzie się w związku z przypadającą w tym dniu

77. rocznicą Zbrodni Wołyńskiej

oraz będzie stanowiło wyraz pamięci, patriotyzmu i oddania hołdu ofiarom wydarzeń z lata 1943 roku.

 

Wolyn_2020_syreny.jpeg

 

Ponadto Prezydent Miasta Przemyśl, Dowództwo Garnizonu Przemyśl oraz Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu zapraszają do udziału w uroczystościach upamiętniających 77. rocznicę Zbrodni Wołyńskiej. Uroczystości odbędą się w rocznicę Krwawej niedzieli 11 lipca. W tym dniu w 1943 roku nastąpił punkt kulminacyjny rzezi wołyńskiej, masowej eksterminacji ludności polskiej na Wołyniu przez OUN-UPA.

 

Uroczystości rozpocznie Msza św. w kościele oo. Karmelitów bosych o godzinie 9.00 odprawiona w intencji ofiar zbrodni wołyńskiej. Przy Grobie Wołyńskim na Cmentarzu Wojskowym uczestnicy spotkają się o godzinie 10.30, a o 12.00 przy Rondzie Ofiar Wołynia. Tutaj podczas wspólnej modlitwy zapalone zostaną symboliczne znicze. Dla uczczenia pamięci ofiar zabrzmią także syreny alarmowe i wystartuje Rowerowy Rajd Pamięci Ofiar Wołynia. Inne szczegóły uroczystości znajdą Państwo na plakacie.

 

Wolyn_2020_.jpeg

 

Opublikował(a):  Data publikacji: 10-07-2020 10:34

Na skróty