14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dobra wiadomość dla klientów Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Przemyślu

Powoli dobiegają końca rozpoczęte 6 lipca prace remontowe i konserwacyjne urządzeń i instalacji wytwarzania ciepła oraz sieci ciepłowniczej i innych urządzeń infrastruktury przesyłowo-dystrybucyjnej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Przemyślu. W tym czasie firma rozpoczęła również prace przygotowawcze, dotyczące włączenia do systemu ciepłowniczego nowego źródła ciepła budowanego na terenie ciepłowni Zasanie przez spółkę PGNiG Termika.

logo_mpec.jpeg

Związana z powyższymi pracami przerwa w dostawie ciepłej wody, zgodnie z zapowiedziami, ma się zakończyć najpóźniej w niedzielę, 12 lipca. Wszystkich zniecierpliwionych zaistniałą sytuacją zapewniamy, że coroczna przerwa wynika wyłącznie z troski o Państwa dobro. Dzięki niej infrastruktura ciepłownicza MPEC-u jest znakomicie przygotowana do sezonu grzewczego, a tym samym nie będziecie Państwo musieli martwić się zimą ani o ciepło w kaloryferach, ani o ciepłą wodę w kranie. Ponadto, jak zapowiada Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem firmy, to już w przyszłym roku owa przerwa zostanie radykalnie ograniczona.

 

Ale to nie koniec dobrych wieści, bowiem jak informuje Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Przemyślu – firma rozstrzygnęła właśnie przetarg na dostawę węgla. A ponieważ cena tego surowca jest niższa niż w ubiegłym roku (na co znaczący wpływ ma tegoroczna nadwyżka produkcji węgla w Polsce), można przewidywać, iż opłata za energię cieplną dostarczaną przez MPEC w przyszłym roku nie powinna ulec zmianie.

 

mpec.jpeg

tekst: Agata Czereba

zdjęcie: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 09-07-2020 12:59
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 09-07-2020 13:00