4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zgłoś się do Brave Kids 2020

Fundacja Wymiany Kulturowej toTU toTAM oraz Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek zapraszają dzieci i młodzież w wieku od 8 do 17 lat do udziału w kolejnych warsztatach Brave Kids 2020 w Przemyślu. Podczas dwutygodniowych półkolonii młodzi artyści będą tworzyć spektakle finałowe Brave Kids wspólnie ze swoimi rówieśnikami oraz instruktorami artystycznymi Brave Kids w różnych miastach Polski.
 

 

totutotam logo.jpeg
To wyjątkowy rok, a organizatorzy wydarzenia przygotowali dla Was niezapomnianą przygodę, która może zmienić Wasze życie. Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła realizuje projekt Brave Kids od 2009 roku. Na początku było to spotkanie zaledwie kilku grup młodych pasjonatów tańca i teatru.

W tym roku, w 11. edycji, udział weźmie 240 dzieci i młodzieży mieszkających w Polsce, a projekt, poza Wrocławiem będącym kolebką projektu, odbywać się będzie w 6 miastach: Gdańsku, Przemyślu, Rzeszowie, Wałbrzychu, Warszawie, Obornikach Śląskich.
 

 

brave kids 1.jpeg

 

ZGŁOŚ SIĘ DO BRAVE KIDS!!!!

- Kochasz sztukę - taniec, teatr, cyrk a może muzykę?

- Chciałbyś poznać przyjaciół, którzy pozostaną w Twoim życiu na długie lata?

- Wspólnie z młodymi ludźmi chcesz zmieniać świat na lepsze, ale nie wiesz jak zacząć?

- Chciałbyś odkryć swoje talenty i dobrze się bawić?

- Pragniesz wspólnie z rówieśnikami opowiedzieć o tym kim jesteś i jak widzisz świat?ZAPRASZAMY dzieci i młodzież na niepowtarzalną edycję Brave Kids 2020, w której udział wezmą wyjątkowo nie międzynarodowe grupy artystyczne, lecz mieszkańcy Przemyśla.

 

brave kids.jpegHARMONOGRAM BRAVE KIDS:03 sierpnia 2020 - 14 sierpnia 2020 Przemyśl / Partner: Fundacja Wymiany Kulturowej toTu toTam / Trwa rekrutacja dzieci i młodzieży do grupy inkluzyjnej. Zgłoszenia: https://forms.gle/8o4WJG8CGYHtK8p9A
 

Ideą Brave Kids – projektu edukacyjno-artystycznego od dekady rozwijającego się nie tylko we Wrocławiu, ale wielu innych miastach Polski i poza granicami naszego kraju - jest SPOTKANIE. I to spotkanie szczególne bo jego najważniejszym aspektem jest RÓŻNORODNOŚĆ we wszelkich możliwych aspektach, zarówno indywidualnych, jak i kulturowych, językowych i społecznych. W obecnej sytuacji ograniczeń wprowadzonych niemalże na całym świecie, te dwa najważniejsze elementy projektu, a więc spotkanie i różnorodność, które tworzą uczestnicy projektu pochodzący z odległych zakątków świata i kultur, sprawiają, że projekt nie może odbyć się w tradycyjnej, międzynarodowej odsłonie. W związku z tym projekt przyjmie formę spotkania się i poszukać różnorodności wśród dzieci mieszkających w tych samym mieście.
 

Lokalny Brave Kids - to propozycja przeniesienia wieloletnich doświadczeń projektu Brave Kids i unikalnego modelu pracy „dzieci uczą dzieci” na działania o charakterze ogólnopolskim z udziałem jednostek, czy grup, które od lat mieszkają blisko siebie, a bardzo niewiele, a może nic o sobie nie wiedzą. Otworzymy się na to, co kryje się pod maskami codzienności i wyruszymy na wspólne poszukiwanie i odkrywanie różnorodności oraz ukrytych talentów wśród nas samych i na własnym podwórku!
 

Jak to działa? Brave Kids to działania artystyczne i rozwojowe dla lokalnych grup artystycznych lub osób indywidualnych zainteresowanych twórczym spotkaniem z innymi. Zajęcia warsztatowe poprowadzą doświadczeni instruktorzy Brave Kids bazując na modelu pracy „dzieci uczą dzieci”. Opierać się one będą na odkrywaniu potencjału i talentów poszczególnych uczestników, którzy następnie dzielić się będą swoimi umiejętnościami z innymi. Warsztaty zawierać będą ćwiczenia wspierające ekspresję i swobodę twórczego działania poszczególnych uczestników poprzez elementy artystyczne: ruchowe, taneczne, plastyczne i muzyczne, a także gry i zabawy zespołowe. Ideą warsztatów jest wzmacnianie poczucia pewności siebie dzieci, rozwinięcie umiejętności współpracy i twórczego działania w grupie, komunikacji i empatii.
 

Warsztaty i próby do spektakli zarejestrowane będą w kuratoriach oświaty danego miasta jako półkolonie przy zachowaniu wszystkich wymogów związanych z obecnym stanem epidemii w kraju, zapewniając zarówno uczestnikom jak i publiczności bezpieczeństwo. Zajęcia z dziećmi i młodymi artystami prowadzić będą instruktorzy i instruktorki artystyczne Brave Kids.
 

Finałowe spektakle Brave Kids po raz pierwszy zostaną zaprezentowane pod koniec każdego warsztatu, ale dodatkowo artyści biorący udział w Brave Kids zostaną zaproszeni ze swoim spektaklem, na wyjątkowy festiwal “Brave Kids pod wrocławskim niebem” pod koniec sierpnia (29 sierpnia 2020).

 


Udział w półkoloniach bezpłatny.

 

brave kids logo.jpegProjekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Wrocław. Pomysłodawcą projektu i głównym organizatorem Brave Kids jest Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 09-07-2020 08:36
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 09-07-2020 08:41