2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

#GaszynChallenge Urzędu Miejskiego w Przemyślu

Akcję pod hasłem #GaszynChallenge zapoczątkowali strażacy z OSP Gaszyn w Łódzkiem. Zasady są proste  – nominowane osoby muszą wykonać 10 pompek. Kiedy wykonają ćwiczenie, wpłacają na konto zbiórki minimum 5 złotych. Ci, którzy nie robią pompek - wpłacają minimum dwukrotność tej kwoty (10 zł). Nominowani mają na wykonanie zadania 48 godzin.  Potem nominują następne 3 osoby. Wszystko dla Wojtusia Howisa malucha, zmagającego się z rdzeniowym zanikiem mięśni. Na walkę z tą potworną chorobą rodzice chłopca potrzebowali aż dziewięć milionów złotych, które będą przeznaczone na terapię genową na chłopca. I kwota ta  została już zebrana! Kolejni "pompujący", wśród których 2 lipca znaleźli się także pracownicy Urzędu Miejskiego w Przemyślu, mogą przekazywać wpłaty na wybrany cel charytatywny. My proponujemy, aby były to w dalszym ciągu dzieci chorujące na SMA, czyli czyli rdzeniowy zanik mięśni, ciężka, rzadka choroba, w której z powodu wady genetycznej obumierają neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za skurcze i rozkurcze mięśni.

W nadsańską wersję #GaszynChallenge włączyli się m.in. strażnicy miejscy, policjanci, strażacy i funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i Straży Ochrony Kolei. Poniżej prezentujemy, jak z wyzwaniem poradzili sobie nasi wspaniali, przemyscy mundurowi. Urząd Miejski w Przemyśl nominację otrzymał od Tygodnika "Życie Podkarpackie", Zakładu Karnego w Przemyślu, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa oraz Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zachęcamy do wpłat na zbiórki i pomocy innym dzieciom cierpiącym na SMA - zbiórki dla nich znajdziecie na stronie www.siepomaga.pl - m.in.:

https://www.siepomaga.pl/franekwojownik

 

 

Nominowaliśmy: Starostwo Powiatowe w Przemyślu Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu oraz spółki miejskie: PWiK Przemyśl, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu, Miejski Zakład Komunikacji w Przemyślu, PGM Przemyśl Przemyska Gospodarka Komunalna Sp. z o.o., Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Przemyślu, Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Przemyślu

tekst: Witold Wołczyk

film: Grzegorz Karnas

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 02-07-2020 13:07
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 02-07-2020 14:55