14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Promocja Monety Miasta Przemyśla – serdecznie zapraszamy

W dniu 24 sierpnia br. odbędzie się uroczystość odsłonięcia MONETY MIASTA PRZEMYŚLA. Rozpocznie ją okolicznościowa Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej celebrowana przez J.E. Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika. W Zamku Kazimierzowskim odbędzie się uroczystość promocji monety z udziałem Prezesa Narodowego Banku Polskiego Pana Sławomira Skrzypka.
Miasto Przemyśl oraz Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Rzeszowie w lipcu br. ogłosiły konkurs plastyczny z okazji emisji monety z serii 32 HISTORYCZNE MIASTA W POLSCE. O godzinie 15.15 w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się pokonkursowe otwarcie wystawy prac dziecięcych „Moneta Miasta Przemyśla” oraz wręczenie nagród laureatom konkursu na które zapraszamy wszystkich uczestników. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o historii i dziedzictwie kulturowym miasta Przemyśla oraz przybliżenie numizmatycznej działalności Narodowego Banku Polskiego.
Promocji monety towarzyszyć będzie spotkanie z Prezesem Narodowego Banku Polskiego poświęcone prezentacji rozwoju gospodarczego Miasta Przemyśla, które odbędzie się w czytelni Przemyskiej Biblioteki Publicznej. Moneta dostępna jest w nominale 2 zł w głównych oddziałach Poczty Polskiej w Przemyślu oraz innych miastach na terenie kraju. Monetę nabyć można również w oddziałach banków na terenie Przemyśla.

JPGMoneta Miasta Przemyśla (279,82KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 20-08-2007 10:53
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:38