3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Apel do pasażerów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Przemyślu

Szanowni Państwo, Pasażerowie MZK w Przemyślu!

 

Jakiś czas temu informowaliśmy Państwa o poluzowaniu niektórych obostrzeń związanych z panującą w naszym kraju epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Dotyczyły one m.in. zasad podróżowania komunikacją miejską. Poza zwiększeniem limitów dotyczących dozwolonej liczby osób w komunikacji miejskiej, od 25 maja przywróciliśmy również możliwość zakupu biletu u kierowcy autobusu.

 

Od tego czasu regularnie docierają do nas niepokojące sygnały o tym, że wielu pasażerów przemyskiej komunikacji miejskiej lekceważy nadal obowiązujący nakaz noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych – w tym również w autobusach.

W związku z powyższym uprzejmie przypominamy, że mimo poluzowania wcześniej obowiązujących rygorów, do tej pory nie ogłoszono w Polsce końca epidemii koronawirusa. W imieniu swoim oraz kierowców autobusów MZK w Przemyślu przypominamy Państwu o obowiązku stosowania środków ochrony osobistej podczas podróży. W przypadku chęci zakupu biletu u kierowcy, prosimy też o przygotowanie wyliczonej należności za bilet. Wszyscy, którzy ignorują obowiązek stosowania środków ochrony osobistej w autobusach MZK, muszą liczyć się z mandatami lub możliwością wyproszenia z pojazdu.

 

Apelujemy do Pasażerów o rozwagę, rozsądek i dbałość o bezpieczeństwo swoje i innych. Wszystkim nam zależy na tym, aby panoszący się od miesięcy koronawirus, stał się już wreszcie tylko ponurym wspomnieniem. Jednak to, czy zatrzymamy jego rozprzestrzenianie – zależy tylko od nas. Pamiętajmy również, że tak kierowcy autobusów, jak i nasi współpasażerowie chcą po całym dniu pracy, po zakupach, czy po spacerze wrócić do domu zdrowi. Szanujmy to! Szanujmy nasze zdrowie i życie oraz zdrowie i życie innych! Nośmy maseczki!

 

fot_A_Czereba (5).jpeg

tekst i zdjęcie: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 25-06-2020 10:38
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 25-06-2020 12:44