12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Poznajmy zwycięzców V Konkursu Fotograficznego #rodzinneczytanie

Uprzejmie informujemy, że został podsumowany V Konkurs Fotograficzny Przemyskiej Biblioteki Publicznej, który w tym roku przebiegał pod hasłem „#rodzinneczytanie”. Konkurs adresowany był do uczniów klas 4–6 szkół podstawowych, młodzieży ze szkół ponadpodstawowych oraz dorosłych mieszkańców miasta i powiatu przemyskiego.

 

Na konkurs wpłynęło 20 prac spełniających wymogi regulaminowe. Po obejrzeniu zdjęć komisja w składzie: Jacek Szwic (artysta fotografik) i Beata Jędruch (artysta fotografik) przyznała cztery nagrody, które otrzymali:

 

I nagrodę – Dominik Tomaszek za zdjęcie „Babcine czytanie”

 

I Dominik Tomaszek.jpeg

 

II nagrodę – Karol Kroczek za fotografie „Cała książka w jeden dzień” i „#zaczytane”

 

 

 

 

III nagrodę – Martyna Głuchowicz za zdjęcie „Książki czytamy, świat poznajemy”

 

IIIMartyna Gluchowicz.jpeg

 

IV nagrodę – Mikołaj Pipka za fotografię „Rodzinna nauka w czasach zarazy” 

 

IV Mikolaj Pipka.jpeg

 

Komisja, uzasadniając swój wybór, podkreśliła: „Biorąc pod uwagę to, że uczestnicy konkursu są najczęściej początkującymi amatorami i nie dysponują wysokiej klasy sprzętem, jury nie brało pod uwagę technicznej jakości nadesłanych fotografii. Liczyły się szczerość i autentyzm fotografowanych scen".

 

Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za aktywność artystyczną, która przyczyniła się do promowania rodzinnego czytania – ważnego aspektu budowania więzi międzypokoleniowych.

 

Uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i upominki, w sprawie terminu ich odbioru Przemyska Biblioteka Publiczna skontaktuje się z Państwem indywidualnie.

 

fotograficzny - Kopia - Kopia - Kopia.jpeg

Przemyska Biblioteka Publiczna

 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 23-06-2020 10:44