17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Po trzymiesięcznej przerwie w Zamku Kazimierzowskim znów rozbrzmiała muzyka na żywo. Witek Muzyk Ulicy porwał przemyską publiczność

Pierwotnie koncert zaplanowany był w plenerze, na zamkowym dziedzińcu, jednak w ostatnim czasie obok koronawirusa „rządzi” wyjątkowo kapryśna aura i w związku z tym, koncert odbył się w sali widowiskowej.

 

pckin-zamek.pngKilkanaście minut po godzinie 19-tej na zamkowej scenie wystąpił Witek Muzyk Ulicy. Dla przemyskiej widowni zagrał najbardziej znane utwory ze swoich dotychczasowych płyt. Wszystkie bilety zostały wyprzedane, a wypełniająca salę publiczność bawiła się świetnie jak za dawnych czasów. Oklaskami – czyli we właściwy sobie, obiektywny sposób – przemyska widownia doceniła i nagrodziła muzyczny kunszt artysty ulicy, który zagrał i zaśpiewał tym razem w zabytkowych wnętrzach Zamku Kazimierzowskiego.

 

Witek Muzyk Ulicy (9).jpegWitold Mikołajczuk (prawdziwe imię i nazwisko) to muzyk, kompozytor, akordeonista, gitarzysta, wokalista, autor tekstów i aranżer. Artysta dorastał w Kołczynie, jest muzycznym samoukiem, ukończył liceum im. J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. Na przełomie trzeciej i czwartej klasy założył z przyjaciółmi zespół rockowy o nazwie "Śrubokręt". Pracował jako wolontariusz muzyczny, uczył za darmo muzyki w szkole podstawowej. Żyjąc przez rok na ulicach Warszawy skomponował utwory i amatorskie nagrania kilku występów ulicznych umieścił na YouTube oraz Facebooku. W ciągu miesiąca osiągnęły łącznie ponad milion wyświetleń. Z grupą przyjaciół; Ryszardem Adamusem (menadżer), Dominiką Bienias (skrzypaczka), Wojciechem Kidoniem (instrumenty perkusyjne), Arturem Rozmysłem (PR, foto, video) za pomocą platformy crowdfundingowej wydali pierwszy album "Gram dla Was" (2017).

 

 

Witek Muzyk Ulicy (1).jpeg

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 22-06-2020 12:44
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 22-06-2020 12:45