-2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

#GaszynChallenge w Przemyślu. Mundurowi pompują dla Wojtusia Howisa i innych chorych dzieci [ZDJĘCIA, FILMY]

W ostatnich dniach całą Polskę opanowało powszechne „pompowanie”. Strażacy, policjanci, strażnicy miejscy i SOK-iści. Urzędnicy i żołnierze – wszyscy nagrywają krótkie filmiki, w których wykonują dziesięć pompek, a następnie nominują kolejnych. Tym samym wspierają akcję charytatywną #GaszynChallenge. Akcja została zainicjowana przez strażaków ochotników z Gaszyna w Łódzkiem. Niemal w jednej chwili #GaszynChallenge objął swoim zasięgiem cały kraj.

 

Zasady #GaszynChallenge są dziecinnie proste – nominowane osoby muszą wykonać 10 pompek. Kiedy wykonają ćwiczenie, wpłacają na konto zbiórki minimum 5 złotych. Ci, którzy nie robią pompek - wpłacają minimum dwukrotność tej kwoty (10 zł). Nominowani mają na wykonanie zadania 48 godzin.  Potem nominują następne 3 osoby.

 

Wszystko dla Wojtusia Howisa, uroczego malucha, zmagającego się z rdzeniowym zanikiem mięśni. Na walkę z tą potworną chorobą rodzice chłopca potrzebowali mnóstwo pieniędzy. Dziewięć milionów złotych, które mają być przeznaczone na terapię genową na chłopca została już zebrana. Tato Wojtusia zadeklarował więc, że resztę zebranych podczas akcji pieniędzy, rodzina przekaże na leczenie innych chorych dzieci.

 

Wojtuś.jpeg

 

W Przemyślu też pompujemy! W nadsańską wersję #GaszynChallenge włączyli się m.in. strażnicy miejscy, policjanci, strażacy i funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i Straży Ochrony Kolei. Poniżej prezentujemy, jak z wyzwaniem poradzili sobie nasi wspaniali, przemyscy mundurowi.

 

#Gaszyn Challenge - Straż Miejska w Przemyślu

 

 

#Gaszyn Challenge - Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu

 

 

#Gaszyn Challenge - Staż Ochrony Kolei w Przemyślu

 

 

#Gaszyn Challenge - Komenda Miejska Policji w Przemyślu

 

 

Kliknij tutaj, by obejrzeć FILM

 

#Gaszyn Challenge - Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu

 

 

 

  zdjęcia: KMP Przemyśl, KM PSP Przemyśl, siepomaga.pl

gaszynchallenge.jpeg

Tekst: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 16-06-2020 10:45
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 16-06-2020 10:52