12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Fala dobra nie ustaje. Kolejne maseczki i przyłbice podarowane mieszkańcom Przemyśla

Mimo zniesienia rygorów dotyczących zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, nadal zalecane jest stosowanie podstawowych środków ochrony osobistej (maseczek, przyłbic) w miejscach, w których utrudnione lub niemożliwe jest zachowanie dwumetrowego odstępu od innych. Co więcej – stosowanie maseczek ochronnych (tudzież przyłbic), nadal wymagane jest w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach.

 

 

Od samego początku ogłoszenia w Polsce stanu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, zarówno osoby prywatne, społecznicy, członkowie stowarzyszeń, przedstawiciele rozmaitych instytucji, czy wreszcie prywatni przedsiębiorcy starali się (mimo własnej trudnej sytuacji) pomagać. Jedni szyli maseczki, inni na własną rękę „rozkręcali” produkcję przyłbic, które następnie – zupełnie bezinteresownie – przekazywali potrzebującym.

Również nasze miasto doświadczyło fali dobra w postaci przekazywanych zewsząd środków ochrony osobistej. Maseczki, przyłbice i płyny dezynfekujące. Przekazaliśmy je do szkół, domów dziecka, domów opieki społecznej, seniorów, ratowników medycznych i pracowników przemyskiego szpitala.

 

fot_Agata_Czereba (4).jpeg

 

10 czerwca br. Prezydent Miasta Wojciech Bakun spotkał się z Dyrektorem Zakładu Karnego w Przemyślu Arkadiuszem Skafiriakiem. Szef przemyskiego zakładu penitencjarnego przekazał włodarzowi miasta 1600 maseczek, uszytych przez osadzonych w ramach zainicjowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Służbę Więzienną akcji #ResortSprawiedliwościPomaga. Materiał do produkcji maseczek ufundowano z funduszy miasta. Jak zapowiedziano – to nie koniec współpracy samorządu i Zakładu Karnego w Przemyślu, bowiem już niebawem w jednostce powstanie kolejna partia maseczek (8400 sztuk).

 

Tego samego dnia lokalny przedsiębiorca – Wojciech Zubik, właściciel Multeneo Sp. z o.o. przekazał na ręce Prezydenta Miasta 200 przyłbic ochronnych oraz tyle samo zapasowych szybek do przyłbic. W imieniu miasta, jego mieszkańców i swoim własnym serdecznie dziękujemy i życzymy wszystkim darczyńcom, by powiedzenie „dobro zawsze powraca” przypominało Państwu o sobie każdego dnia.

 

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 10-06-2020 13:23
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 10-06-2020 13:27