22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wielkie porządkowanie Fortu VII Prałkowce

Związek Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl i Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej X D.O.K we współpracy z Nadleśnictwem Krasiczyn zapraszają w sobotę 6 czerwca do udziału w akcji społecznej porządkowania terenu Fortu VII Prałkowce. Początek akcji o godzinie 10.00.

Wszystkich chętnych do udziału w akcji organizatorzy proszą o stawienie się na terenie Fortu Prałkowce o godz. 10.00 i zabranie ze sobą rękawic roboczych a także, tych którzy posiadają kos i sekatorów. W ramach prac planowane jest wykoszenie dziedzińca przed koszarami fortu, wycinka drobnych krzewów oraz zebranie śmieci.

Fort VII Prałkowce jest jednym z lepiej zachowanych obiektów architektury militarnej Twierdzy Przemyśl. W grudniu 2018 roku został uznany wraz z innymi obiektami fortecznymi Twierdzy Przemyśl przez Prezydenta RP za Pomnik Historii. Przeprowadzenie prac porządkowych na forcie poprawi dostępność i standardy zwiedzania unikatowego obiektu i wpłynie pozytywnie na odbiór całej Twierdzy Przemyśl jako jednej z ważniejszych atrakcji turystycznych Przemyśla.

Fort ten był miejscem bardzo ciężkich walk w maju 1915 roku podczas odbijania Twierdzy Przemyśl.

fort_Prałkowce.jpeg

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 05-06-2020 13:45