17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Trenujemy przed Pucharem Rowerowej Stolicy Polski

W ubiegłym roku przemyślanie wsiedli na rowery i w naprawdę imponującym stylu zdobyli dla swojego miasta 5 miejsce w Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Rowerzyści z Przemyśla znaleźli się także w najlepszej trójce w Polsce wśród kobiet i mężczyzn. W tym roku organizatorzy - Miasto Bydgoszcz - w porozumieniu z lokalnymi organizatorami, ze zrozumiałych względów, przesunęli termin rywalizacji na wrzesień. Nie znaczy to jednak, że musimy czekać aż tak długo, aby ruszyć na trasy rowerowe w naszych miastach. Od 1 czerwca startujemy z oficjalnym treningiem miast w aplikacji!

Pewnie wielu z nas, odliczało dni do tegorocznej edycji RSP, która miała odbyć się w maju. Koronawirus zmienił termin naszej rywalizacji, ale nie wpłynął na miłość do dwóch kółek. Wraz z nadejściem wiosny coraz częściej widzimy rowerzystów na ulicach polskich miast.  

Rower to idealna alternatywa w miejskiej, często zakorkowanej codzienności. Pedałując nie zatruwamy powietrza, jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi. Z roku na rok to coraz modniejszy środek transportu. Dlatego wspólnie z Bydgoszczą chcemy promować aktywny i zdrowy tryb życia mieszkańców polskich miast.

1920x1080_rowerowa_stolica_przemysl.jpeg

Ogromne zainteresowanie rywalizacją – bo w tegorocznej edycji bierze udział ponad 30 miast - sprawiło, że organizatorzy ruszają z nowym projektem. Oficjalny trening to rozgrzewka przed wrześniową walką o zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2020. Startujemy od 1 czerwca i kręcimy kilometry do 16 sierpnia. Przejechane na rowerze kilometry sumują się dla wskazanego miasta, być może poznamy tych, którzy mają największą chrapkę na Puchar? Nowa funkcjonalność jest już uruchomiona  od 25 maja. Zachęcamy do dołączenia do oficjalnego treningu miast wszystkich, którzy jeżdżą na rowerze. Każdy kto weźmie udział w treningu automatycznie bierze udział we wrześniowej rywalizacji.

Oficjalny trening to także znakomita okazja dla nowych użytkowników, by poznali funkcjonalność bezpłatnej aplikacji Rowerowej Stolicy Polski. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział  w zabawie. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody.
Ściągnij aplikację dla systemu Android  lub dla systemu IOS i dołącz do zabawy Rowerowa Stolica Polski

  • z menu wybierz "Rywalizacje" następnie w zakładce "Ogólne" - "Rowerowa Stolica Polski".
  • aby dołączyć do rywalizacji z listy rozwijanej - wybierz miasto - dla którego chcesz kręcić kilometry.
  • w kolejnym kroku - wybierz grupę - z którą się identyfikujesz i przyłącz się lub zaproponuj swoją i razem z przyjaciółmi weźcie udział w rywalizacji!

W tym roku, we wrześniu o zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski obok Przemyśla powalczy ponad  30 miast z całej Polski. W poprzedniej edycji użytkownicy, którzy przyłączyli się do akcji wykręcili ponad milion kilometrów. W tym roku do zabawy dołączyło kilkanaście nowych miast, w tym m.in. Racibórz, Żory, Kalisz czy Starogard Gdański. Co oznacza, że rywalizacja będzie jeszcze bardziej zacięta, a rekord wykręconych kilometrów jest niemal pewny!

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 28-05-2020 16:01
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 28-05-2020 16:03