18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Sercem pisane i malowane - Grażyna Sordyl - "Przystanek Poezja" on-line. Zapraszamy!

Niemal każdy miejscowy sympatyk poezji wie, że już od wielu lat, w należącym do Centrum Kulturalnego w Przemyślu Klubie „Piwnice”, maj kojarzy się nie tylko z kwitnącym bzem i coraz odważniej ogrzewającym nas słońcem. Maj to miesiąc wierszy. Rokrocznie o tej samej porze, „Piwnice” goszczą w swoich progach lokalnych poetów, prezentujących swoje bardziej, lub mniej skrywane dzieła.

 

Autorskie wieczory, organizowane cyklicznie w ramach „Przystanku Poezja” przyciągały zawsze rzesze sympatyków twórczości romantycznej.

- Niestety nadzwyczajne okoliczności związane z zagrożeniem wirusem SARS-CoV-2 wpłynęły na organizację i tej imprezy. Zanim więc odblokowane zostaną możliwości działania w realnej rzeczywistości postanowiliśmy 48. „Przystanek Poezja” przenieść do Internetu – informują na swojej stronie internetowej organizatorzy wydarzenia.

 

 

- Miłośników poezji zapraszamy zatem na spotkanie z Grażyną Sordyl z Krzemienicy, które odbędzie się tym razem w przestrzeni wirtualnej. 28 maja br. przedstawimy sylwetkę poetki, usłyszymy wiersze w jej interpretacji, obejrzymy obrazy, a także zapis rozmowy z artystką, w której opowie nam o swoich życiowych pasjach, osiągnięciach i planach na przyszłość – zapraszają.

 

My również dołączamy się do zaproszenia. Wiersze Pani Grażyny Sordyl dostępne są na stronie internetowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu od dzisiaj (28 maja) do 30 czerwca br.

 

ck przemyśl.jpeg

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 28-05-2020 10:52