17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyska Biblioteka Publiczna wróciła z przytupem

Od 8 maja znów można przyjść do Przemyskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Grodzkiej 8 i do jej sześciu filii. W ciągu dwóch tygodni od otwarcia placówka odnotowała już 3267 wizyt.

Do czasu kolejnego etapu znoszenia obostrzeń biblioteka działa jednak w ograniczonym zakresie i wedle nowych zasad bezpieczeństwa. Obecnie nie udostępnia zbiorów na miejscu, realizuje wyłącznie wypożyczenia na zewnątrz i przyjmuje zwroty. Aby wypożyczyć książkę lub czasopismo, należy wcześniej zamówić dany egzemplarz telefonicznie, e-mailem bądź przez konto użytkownika w elektronicznym systemie MAK+. Termin odbioru ustalany jest indywidualnie.

 

1775.jpeg

 

Zmiany zaszły także w godzinach otwarcia. Siedziba główna przy ul. Grodzkiej 8 czynna jest od wtorku do piątku w godz. 10.00–16.00, a w sobotę w godz. 10.00–15.00. Filie są dostępne od poniedziałku do piątku w tych samych godzinach co siedziba główna, z wyjątkiem Filii nr 4, która otwarta jest od 10.00 do 14.00.

Zainteresowanie jest ogromne, zarówno w gmachu przy ul. Grodzkiej, jak i w placówkach filialnych. Tylko Filię nr 8 przy ul. bp. J. Glazera 9 w pierwszym dniu otwarcia odwiedziło aż 74 czytelników, do których trafiło 211 woluminów. W sumie we wszystkich agendach bibliotecznych wypożyczono 4537 woluminów i udzielono 1492 informacje.

 

info.PBP1.jpeginfo.PBP2.jpeginfo.PBP3.jpeg

 

Mimo ograniczeń w udostępnianiu zbiorów i zawieszenia stacjonarnej działalności edukacyjno-kulturalnej placówka przygotowała ciekawą ofertę konkursową, skierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych. Najmłodsi mogą wziąć udział w czwartej edycji Konkursu Plastycznego „Czarodzieje dziecięcej wyobraźni”, na pozostałych zaś czeka zabawa literacka online „Przepisy kulinarne w literaturze” oraz V Konkurs Fotograficzny „#Rodzinne czytanie”. Dodatkowo osoby 50+ mogą się wykazać nieco już zapomnianą sztuką pisania listów, biorąc udział w Konkursie Literackim „W poszukiwaniu życiowych drogowskazów – list do wnuka”. Więcej informacji o tych inicjatywach znajdą Państwo na naszej stronie www.biblioteka.przemysl.pl. Serdecznie polecamy.

 

library-1147815_1920.jpeg

Tekst: Monika Maziarz

Zdjęcie: www.pixabay.com

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 27-05-2020 12:24
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 27-05-2020 12:24