18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Archiwum Pandemii A.D. 2020. Społeczna kolekcja dokumentów pandemii wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 – zapraszamy do udziału w projekcie!

Chcesz, aby następne pokolenia dowiedziały się, jak żyliśmy w czasie pandemii wywołanej koronawirusem? Jak zmienił on nasze codzienne zwyczaje, postrzeganie świata i nas samych?

 

Archiwa Państwowe zapraszają do udziału w akcji „Archiwum Pandemii A.D. 2020. Społeczna kolekcja dokumentów pandemii wywołanej koronawirusem (SARS-CoV-2)”.

 

Każdego dnia wszyscy tworzymy historię. Udokumentujmy wspólnie ten szczególny czas, w którym żyjemy. Przekaż swoje zbiory z „czasów zarazy” do Archiwów Państwowych i stwórz z nami Archiwum Pandemii A.D. 2020!

 

Uczestnikiem akcji może zostać każdy kto zechce podzielić się swoimi doświadczeniami i refleksjami w postaci dokumentacji powstałej zarówno w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej. Zapiski, notatki, pamiętniki, dzienniki, ulotki, zdjęcia, memy, blogi, vlogi, nagrania audio i wideo, inne formy medialne i materiały publikowane na stronach internetowych to cenne źródła dokumentujące zjawisko epidemii w naszym kraju, w najbliższym otoczeniu, w życiu codziennym, społecznym, kulturalnym i zawodowym.

 

IMG_20200430_093737_1.jpeg

 

Efektem akcji będzie wyjątkowa kolekcja dokumentacji z „czasów zarazy”, stworzona przy współudziale całego społeczeństwa. Powstały w ten sposób zbiór źródeł dotyczących wyjątkowego w dziejach najnowszych Polski doświadczenia, ukaże jego skutki zarówno w wymiarze prywatnym, jak i instytucjonalnym. Przekazane materiały zostaną udostępnione w serwisie Szukaj w Archiwach (www.szukajwarchiwach.gov.pl), gdzie każdy będzie mógł je przeglądać w formie online.

 

Na darczyńców w Archiwum Państwowym w Przemyślu czeka pojemnik oznaczony hasłem „Archiwum Pandemii A.D. 2020”. Istnieje również możliwość przesłania materiałów elektronicznie na adres: .

 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.archiwa.gov.pl oraz archiwarodzinne.gov.pl.

 

pandemia-2-1.jpeg

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 27-05-2020 09:45
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 27-05-2020 09:54