18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Otwock dla Przemyśla. 600 przyłbic z miasta nad Świdrem dla najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta nad Sanem

Cykliczne spotkania Związku Miast Polskich, w ostatnim czasie, z powodu ograniczeń wywołanych pandemią koronawirusa SARS CoV-2, przeniosły się do przestrzeni wirtualnej. Nie znaczy to jednak, że odbywają się rzadziej, czy też, że nie toczą się podczas nich dyskusje na tematy najważniejsze, czyli te, które dotyczą poprawy warunków życia lokalnej społeczności zrzeszonych w nim miast. Z wiadomych względów, jednym z wiodących tematów owych spotkań jest aktualna sytuacja samorządów, borykających się z rozmaitymi problemami związanymi z ogłoszoną przed dwoma miesiącami pandemią. Włodarze miast chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i problemami. 

 

Podczas jednego z takich spotkań Prezydent Miasta Przemyśla podzielił się swoimi spostrzeżeniami i sugestiami z Prezydentem Miasta Otwocka Jarosławem Tomaszem Margielskim. Włodarz tej 45-tysięcznej miejscowości na Mazowszu, zaoferował nadsańskiemu miastu pomoc. Zadeklarował, że przekaże bezpłatnie 600 przyłbic ochronnych, które produkowane są w jego mieście. Taka pomoc w obecnym czasie jest nieoceniona. Podarowane przez otwocczan przyłbice, zostaną rozdysponowane wśród najbardziej potrzebujących mieszkańców Przemyśla.

Za ten wspaniały gest w imieniu władz miasta, samorządu oraz mieszkańców serdecznie dziękujemy.

 

W czasie, w którym z Otwocka przybyły do naszego miasta wspomniane środki ochrony osobistej, lokalne Stowarzyszenie „Zmieniamy Przemyśl” przekazało kolejne 200 przyłbic, na potrzeby nauczycieli oraz uczniów najmłodszych klas (I-III), którzy w miniony poniedziałek, 25 maja wrócili do szkół.   

 

2.jpeg

tekst i zdjęcie: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 27-05-2020 08:08