9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Sukces młodych aktorów z przemyskiej Morawy

Mimo, że działania teatralne nie odbywają się w tradycyjnej formie, prowadzona przez Rafała Paśko grupa teatralna z II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu nie tylko pracuje na warsztatach online (m.in. z aktorem Kamilem Dobrowolskim) oraz realizuje słuchowisko, ale również pisze teksty piosenek o teatrze.

W maju br. ekipa Rafała Paśki wzięła udział w organizowanym przez Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki i Teatr Kącik Mini Festiwalu Teatralnym KACPEREK #zostańwdomu. Komisja Artystyczna w składzie: Marzena Stęc – artysta plastyk, instruktor JOKiS, Justyna Wota – teatrolog, instruktor Jarosławskiej Sceny Piosenki Aktorskiej, oraz Paweł Sroka – aktor Teatru Przedmieście, instruktor teatralny JOKiS po obejrzeniu dwunastu działań teatralnych w wykonaniu dzieci i młodzieży postanowiła przyznać I i II nagrodę projektom przygotowanym przez młodych adeptów sztuki aktorskiej z „Morawy”!!!

 

I MIEJSCE otrzymała Julia Słociak z klasy medialnej w II LO za inteligentny, przemyślany scenariusz, precyzyjny montaż scen i świetnie połączoną narrację z muzyką w spektaklu „ Koncert życia”.

II MIEJSCE przypadło grupie teatralnej z II LO z klasy medialnej 1h, za oryginalną formę spektaklu „ W duecie” oraz sprawne wykorzystanie medialnych środków przekazu. I co ważne! Odkrywanie nowych obszarów improwizacji aktorskich w e – przestrzeni. Grupa wystąpiła w składzie: Magdalena Gromek, Karolina Kozioł, Weronika Orłów, Gabriela Siwak, Michał Józefaciuk i Jakub Wróbel.

 

 

Serdecznie gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów i mnóstwa radości z rozwijania swojej pięknej pasji!

kacperek.jpeg

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 21-05-2020 12:25