6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Z wadowickiej ziemi do nieba. W 100–lecie urodzin Jana Pawła II

Centrum Kulturalne w Przemyślu włączyło się do świętowania rocznicy 100 lecia urodzin Jana Pawła II. W tym celu ta instytucja kultury zaprosiła mieszkających na Podkarpaciu poetów i artystów do przesłania swoich prac. Na apel odpowiedziało wielu twórców, czego efektem jest specjalna prezentacja on-line, zatytułowana "Z Wadowickiej ziemi do nieba". Można tam obejrzeć wiele pięknych prac plastycznych i poczytać wiersze specjalnie dedykowane naszemu Wielkiemu Rodakowi. Prezentacja multimedialna w formie do pobrania może stanowić także świetny materiał edukacyjny.

Życie i twórczość Jana Pawła II przez dekady inspirowały, fascynowały i pociągały za sobą ludzi, szczególnie tych młodych. Był On dla nich nie tylko osobą duchowną, ale dla wielu punktem odniesienia i autorytetem moralnym.

18 maja 2020 r. przypada 100. rocznica urodzin Wielkiego Papieża Polaka. Ten rok został ogłoszony przez Sejm i Senat RP Rokiem Świętego Jana Pawła II.  Jest to szczególna okazja, aby ponownie zachwycić się jego myślą, osobowością i świętością, czy też sięgnąć do Jego tekstów, encyklik, kazań, poezji.

plakat JPII.jpeg

Pandemia uniemożliwiła zorganizowanie uroczystości, które uświetniłby tę szczególną rocznicę. Centrum Kulturalne w Przemyślu nie zrezygnowało jednak ze świętowania tego niezwykłego jubileuszu i włącza się w obchody, przygotowując specjalną prezentację on-line. Przedstawiamy Państwu wiersze i prace plastyczne mieszkających na Podkarpaciu artystów, których zainspirowała osoba Papieża. W tym gronie są też uczestnicy Warsztatów Plastycznych dla Dorosłych Centrum Kulturalnego w Przemyślu, mieszkańcy MDPS przy ul. Św. Brata Alberta 3 w Przemyślu, którzy wykonali swoje prace na warsztatach terapii zajęciowej oraz wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Przemyślu, pracujący pod okiem rodziców.

Pobierz prezentację Z wadowickiej ziemi do nieba

ZIPZ wadowickiej ziemi do nieba.zip

źródło: Centrum Kulturalne w Przemyślu

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 20-05-2020 09:22
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 20-05-2020 11:48