-1 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Program Rozwój Lokalny - Aktualności

Belka Programu Rozwój Lokalny

Miasto Przemyśl przygotowuje się do udziału w Programie Rozwój lokalny, finansowanym w ramach III edycji Funduszy norweskich i EOG na lata 2014 - 2021. Program ma na celu wsparcie małych i średnich miast w wypracowaniu i wdrożeniu przez nie zrównoważonego i systemowego podejścia do rozwoju lokalnego i tym samym do ograniczenia negatywnych zjawisk rozwojowych i podniesienia standardu życia ich mieszkańców.

Poniżej znajdziesz aktualności działu Programu Rozwój Lokalny

 

 • przemysl_prl.jpeg Zgłoś przedsięwzięcie w ramach Programu Rozwój Lokalny 13-07-2020 07:48

  Wizja Przemyśla do jakiej, między innymi dzięki realizacji Programu Rozwój Lokalny będziemy dążyć – jako wspólnota mieszkańców - dążyć została sformułowana w sposób następujący: Miasto tętniące życiem i pozytywną energią społeczną. Aby realizacja tej wizji była możliwa miasto w ramach przygotowywanego projektu postawiło sobie następujące cele:

 • Zdjęcie pokazuje uczestników warsztatu organizowanego w ramach Programu Rozwój Lokalny, który odbył się w dniu 14 lipca 2020 roku. Przemyślanie to dojrzała społeczna drużyna gotowa rozegrać ważny mecz 17-07-2020 11:31

  Wielomiesięczne prace Zespołu Miejskiego zaowocowały wypracowaniem nowej wizji Przemyśla, jako: Miasta tętniącego życiem i pozytywną energią społeczną. Zaangażowanie różnych środowisk społecznych, gospodarczych, naukowych i kościelnych w przygotowania tego projektu oraz liczny udział mieszkańców miasta w prowadzonych badaniach na rzecz przygotowania diagnozy stanu miasta oraz sformułowania celów nie pozostawia złudzeń, iż Miasto Przemyśl to dojrzała drużyna gotowa rozegrać mecz o zwycięstwo. Na różnych etapach prac nad projektem przemyślanie dali się poznać, jako odpowiedzialni, dojrzali zawodnicy tworzący zgraną „drużynę” gotowi do wspólnych, odpowiedzialnych treningów przed jednym z najważniejszych meczem. Jak wiemy trening czyni mistrza i właśnie o ten tytuł mistrzowski – jako miasto – jesteśmy gotowi walczyć. Podczas spotkania warsztatowego, które odbyło się w dniu 14 lipca br. jego uczestnicy określili, to jakie są cechy  dobrego projektu oraz to o czym nie możemy zapominać pracując nad nim.

 • 20200714_152030.jpeg Projekt „Razem Zmieniamy Przemyśl” w ramach Programu Rozwój Lokalny 16-07-2020 08:42

  W dniu 14 lipca br. odbyło się kolejne z cyklu spotkań warsztatowych w ramach przygotowań aplikacji do Projektu Rozwój Lokalny. Zespół Miejski na podstawie prac nad diagnozą stanu miasta oraz dotychczasowych prac zespołów obszarowych opracował cele poprzez, które będziemy jako miasto dążyć do wypracowania nowej wizji Przemyśla poprzez realizację szeregu przedsięwzięć.

 • satysfakcja_klienta_wstep.jpeg Jak mieszkańcy oceniają usługi publiczne? - zapoznaj się z Raportem z badań satysfakcji klienta instytucji miejskich 26-06-2020 09:04

  Jak mieszkańcy oceniają usługi publiczne? – to było przedmiotem prowadzonych badań w ramach Programu Rozwój Lokalny, w których udział wzięło blisko 400 mieszkańców. Celem prowadzonego badania było zdobycie wiedzy na temat obsługi, jakości świadczenia usług oraz wizerunku instytucji samorządowych w Przemyślu. Poza Urzędem Miejskim badaniem objęte zostały: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemyślu, Powiatowy Urząd Pracy w Przemyślu, Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu, Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przemyślu, Biuro Rozwoju Miasta Przemyśla, Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego oraz Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „ZAMEK”.

 • przemysl_gospodarka.jpeg Jak potencjał gospodarczy miasta oceniają rodzimi przedsiębiorcy – Raport z badania przedsiębiorczości w Przemyślu. 25-06-2020 09:04

  W związku z przygotowaniami do II etapu Programu Rozwój Lokalny, finansowanego w ramach III edycji Funduszy norweskich i EOG na lata 2014 – 2021 zostały przeprowadzone badania, w których udział wzięło blisko 400 przedstawicieli firm z terenu Przemyśla. Badanie było prowadzone w Online, a jego celem było pozyskanie i uzupełnienie wiedzy w obszarze szeroko rozumianej gospodarki, jej potencjału, określenia zasobów, słabych i mocnych stron oraz kierunków rozwoju. Blisko 90% podmiotów uczestniczących w badaniu ma siedzibę na terenie Gminy Miejskiej Przemyśl.

 • Raport_z_badania_branzy_turystycznej_w_Przemyslu-1.jpeg Branża turystyczna o potencjale Przemyśla – raport z badań 16-06-2020 13:38

  Trwają prace Zespołu Miejskiego, nad przygotowaniem wniosku w ramach Programu Rozwój Lokalny finansowanego w ramach III edycji Funduszy norweskich i EOG na lata 2014 – 2021. Jednym z elementów tych działań jest przygotowanie diagnozy różnych obszarów miasta. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami badań branży turystycznej i okołoturystycznej. W ankiecie online udział wzięło 55 podmiotów ponadto odbył się wywiad bezpośredni z 10 wybranymi przedstawicielami branży turystycznej. W załączeniu do niniejszej informacji publikujemy zbiorczy raport na temat tego, jak potencjał turystyczny miasta oceniają podmioty działające w tej gałęzi gospodarki.

 • rangowanie.jpeg Wybierzmy wspólnie czynniki związane z rozwojem Przemyśla 15-06-2020 12:58

  Zespół Miejski ds. przygotowania projektu w ramach Programu Rozwój Lokalny nieustannie pracuje nad opracowaniem diagnozy stanu miasta i opracowania celów nowej ścieżki rozwoju Przemyśla. Program jest finansowany z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Dofinansowanie projektu wynosi od 3 do 10 mln euro brutto. Poziom dofinansowania wynosi do 100% kosztów kwalifikowalnych.

 • przemysl_prl.jpeg Zespół Miejski pracuje nad przygotowaniem wniosku do Programu Rozwój Lokalny 08-06-2020 08:26

  Za nami kolejne spotkania zespołu miejskiego oraz podzespołów pracujących w różnych obszarach tematycznych, nad przygotowaniem aplikacji do Programu Rozwój Lokalny. Prace zespołu pod kierownictwem Prezydenta Miasta koordynują przedstawiciele tut. Urzędu, a w jego skład wchodzą mieszkańcy miasta, społecznicy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedstawiciele uczelni wyższej, kościołów różnych obrządków, przedsiębiorcy, reprezentanci spółek komunalnych, pracownicy jednostek miejskich oraz Urzędu Miejskiego.

 • SEMINARIUM_FRL_1.jpeg „Mieszkalnictwo istotnym czynnikiem rozwoju lokalnego”– zapraszamy na kolejne seminarium ONLINE 29-05-2020 12:51

  W imieniu Związku Miast Polskich zapraszamy w dniach 4 i 5 czerwca br. od godz. 10 do śledzenia dyskusji na temat INWESTYCJI MIESZKANIOWYCH, która odbędzie się w ramach kolejnej edycji Forum Rozwoju Lokalnego z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce”.

 • raport_mlodziez_grafika.jpeg Miasto wg. młodzieży w ramach Programu Rozwój Lokalny 29-05-2020 10:55

  W związku kontynuacją prac nad naszym projektem w ramach Programu Rozwój Lokalny finansowanego w ramach III edycji Funduszy norweskich i EOG na lata 2014 - 2021. prowadzone są obecnie badania wśród mieszkańców Przemyśla, przedsiębiorców i przedstawicieli branży turystycznej – do udziału w których Państwa serdecznie zachęcamy.

Opublikował: Rafał Porada | Data publikacji: 18-05-2020 15:09
Modyfikował: Rafał Porada | Data modyfikacji: 19-05-2020 09:31