16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Piękny odzew partnerskiego miasta. Władze Chivasso podziękowały za pomoc

8 maja br. z Urzędu Miejskiego w Przemyślu do włoskiego Chivasso wyruszył transport zawierający środki ochrony osobistej, tak niezbędne w czasie panującej na świecie pandemii koronawirusa SARS CoV-2.

Leżące w północnej części Italii, w Prowincji Turyn miasto o dźwięcznej nazwie Chivasso, jest najmłodszym miastem partnerskim Przemyśla. W marcu tego roku północne Włochy okazały się być największym epicentrum koronawirusa SARS CoV-2 na Półwyspie Apenińskim.

 

Aiuti da Przemysl 1.jpeg

 

19 marca br. zaniepokojony medialnymi doniesieniami z Włoch, Prezydent Miasta Przemyśla odbył wideokonferencję z Burmistrzem Chivasso Claudio Castello. Była to pierwsza bezpośrednia rozmowa włodarzy obu partnerskich miast. W ślad za nią Prezydent postanowił zorganizować pomoc dla naszych włoskich przyjaciół. Do pomocy udało się włodarzowi zaangażować trzy największe przemyskie firmy: INGLOT, KAZAR oraz HENSFORT. Każda z wymienionych firm od lat chętnie wspiera lokalną społeczność oraz jej mieszkańców. Tym razem – pomogła również naszym włoskim partnerom.

 

Aiuti da Przemysl 4.jpeg

 

Ze środków Urzędu Miejskiego w Przemyślu zakupiono 3 tysiące maseczek jednorazowych, a dodatkowo właściciele lokalnych firm podarowali dla mieszkańców Chivasso środki ochrony osobistej lub przekazały pieniądze na ich zakup. W do włoskiego Chivasso trafiło kilka tysięcy ochronnych maseczek jednorazowych, kilkaset sztuk antybakteryjnego żelu do rąk oraz przyłbice i kilkadziesiąt litrowych opakowań antybakteryjnego żelu Septicol. Transport z pomocą miał dotrzeć do Italii w czwartek, 14 maja.

Niemal natychmiast do nadsańskiego miasta dotarł list od Burmistrza Claudio Castello, w którym włodarz w imieniu swoim oraz mieszkańców Chivasso wyraża swoją wdzięczność za pomoc i pamięć w tym szczególnie trudnym dla wszystkich czasie. Treść listu prezentujemy poniżej.

 

 

A my, raz jeszcze życzymy Mieszkańcom Chivasso spokoju i rychłego powrotu do normalnej, wolnej od zmartwień codzienności. Aby wszyscy, którzy nadal zmagają się z chorobą, szybko wrócili do zdrowia, a nasze miasta mogły niebawem wrócić do realizacji wspólnych planów.

 

 

Tekst: Agata Czereba

Zdjęcia: Urząd Miasta Chivasso

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 15-05-2020 15:22
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 15-05-2020 15:28