6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Santo Subito - Prorok naszych czasów” już w poniedziałek wyjątkowy koncert

W poniedziałek 18 maja zapraszamy do obejrzenia wyjątkowego koncertu z okazji setnej rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II. Widowisko muzyczne przygotowane z udziałem znanych polskich artystów będzie można zobaczyć na stornie internetowej Niepodległa.gov.pl, kanale na platformie Youtube, w telewizji na antenie TVP1, a także wysłuchać w radiowej Jedynce.

 

 

Koncert jest największym przedsięwzięciem realizowanym przez nas podczas obchodów setnych urodzin Ojca Świętego. Zapraszamy na widowisko, które przybliży najważniejsze przesłania pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. Kolejne części koncertu przypomną nam wyzwania, które postawił przed nami Papież Polak i wskazówki, którymi możemy się kierować w życiu” – opowiada Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”. „Nagranie zarejestrowaliśmy we współpracy z Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie i przy wsparciu Archidiecezji Krakowskiej. Dzięki temu mogliśmy przygotować wyjątkowe widowisko, które na długo zapadnie w pamięci widzów” – zachęca Jan Kowalski.

 

stories_A_logo-1.png

 

Podczas koncertu, który rozpocznie się o godzinie 18 zabrzmią takie utwory jak: „Święty Boże”, „Osiem błogosławieństw”, „Barka”, „Kto się w opiekę odda Panu swemu”, „Gdyby Wiara Twa”, „Jezus Najwyższe imię”, „W krzyżu cierpienie”, „Bądź przy mnie”, „Doskonały Przegrany”, „WirujuHospody”, „Nowa Wieża Babel”, „Wszystka moja nadzieja”, „Ty wiesz najlepiej”, „Jak rozpoznam cię”, „Psalm 23”, „Modlitwa o pokój”, „Nasi nieśmiertelni”, „Przemija życie”, „Pan jest mocą swojego ludu” oraz medley z polskich Hymnów Światowych Dni Młodzieży. Poszczególne utwory przeplatane będą archiwalnymi materiałami wideo z wypowiedziami Świętego Jana Pawła II, zarejestrowanymi podczas jego pielgrzymek do Polski. Finałem widowiska będzie procesja księży z Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie i przejście do wieży Sanktuarium, skąd usłyszymy błogosławieństwo na cztery strony świata.

 

103.PortretSanto-Subito-Koncert-z-Okazji-Stulecia-urodzin-Jana-Pawla-II-06.05.20-1536x1025.jpeg Zdjęcia z realizacji widowiska Santo Subito z okazji stulecia urodzin Jana Pawła II, fot. Tomasz Tołłoczko /Biuro Programu „Niepodległa

 

W wydarzeniu wezmą udział: Kamil Bednarek, Beata Bednarz, Stanisława Celińska, Krzysztof Cugowski, Katarzyna Gacek-Duda, Edyta Golec, Łukasz Golec, Paweł Golec, Sebastian Karpiel-Bułecka, Angelika Korszyńska-Górny, Andrzej Lampert, Natalia Nykiel, Marcin Pospieszalski, Krystyna Prońko, Janusz Prusinowski, Skubas, laureatki The Voice Kids – Natalia Kawalec, Hanna Sztachańska i Roksana Węgiel oraz Siostra Janina Anna Kaczmarzyk Służebniczka NMP NP, o. Tomasz Jarosz CSsR, o. Rafał Kobyliński SJ. Wystąpią również zespoły DagaDana, Schola Braci Dominikanów z Krakowa oraz siostry ze zgromadzenia „Comunicadoras Eucarísticas del Padre Celestíal”, sekcja Marcina Pospieszalskiego, zespół śpiewaków miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyrekcją Anny Szostak i ICON Orkiestra. Wydarzenie poprowadzi aktor Maciej Musiał. Za scenariusz i realizację koncertu odpowiada Halina Przebinda.

 

PIC_53-1-9-7.jpeg Widok ogólny mszy św. celebrowanej przez papieża Jana Pawła II na terenie byłego obozu Auschwitz II – Birkenau. Zbiory NAC online.

 

Koncert został przygotowany i zrealizowany zgodnie z zasadami obowiązującymi podczas epidemii. Część utworów została wcześniej zarejestrowana, a w czasie nagrania całego widowiska wyświetlona na telebimach umieszczonych w krakowskiej świątyni, tworząc wrażenie współudziału artystów w koncercie. Występujące na miejscu, w Sanktuarium św. Jana Pawła II, gwiazdy oraz współpracująca z nimi ekipa techniczna, dla wspólnego bezpieczeństwa zachowywali zasady postępowania zgodne z wymogami czasu epidemii.

 

006.PortretSanto-Subito-Koncert-z-Okazji-Stulecia-urodzin-Jana-Pawla-II-06.05.20-1536x1025.jpeg Zdjęcia z realizacji widowiska Santo Subito z okazji stulecia urodzin Jana Pawła II fot. Tomasz Tołłoczko / BP „Niepodległa

 

Z okazji setnej rocznicy urodzin Papieża Polaka Biuro Programu „Niepodległa” zrealizowało również obszerny zbiór informacji dla osób poszukujących wiedzy o życiu Świętego Jana Pawła II: we współpracy z TVP film „Świat według Jana Pawła II” oraz podcast – rozmowę z ks. Mateuszem Hosają o życiu i pontyfikacie papieża „Wydarzyło się 100 lat temu” we współpracy z dziennikiem Rzeczpospolita. Całość uzupełnią teledysk i spoty zapraszające Polaków do włączenia się we wspólne świętowanie.

 

PIC_53-1-7-117.jpeg Pobyt papieża Jana Pawła II w Częstochowie podczas I pielgrzymki do Polski; Autor: Zielaskowski Lech; Zbiory NAC online

 

Film dokumentalny pokazuje współczesną spuściznę po Janie Pawle II i zmiany, które jego pontyfikat wniósł w życie wielu narodów. Współczesne zdjęcia fabularne i wywiady pokazują jak wizyty papieża zmieniły społeczeństwa odwiedzanych krajów. Ekipa filmowa podróżowała śladem papieskich pielgrzymek między innymi do Kalwarii Zebrzydowskiej i Częstochowy, Guadalupe w Meksyku, Knock w Irlandii i Kalkuty w Indiach. Materiały współczesne przeplatane są archiwaliami z pielgrzymek. Film wyemitowany zostanie przez TVP1 25 maja.

 

110.PortretSanto-Subito-Koncert-z-Okazji-Stulecia-urodzin-Jana-Pawla-II-06.05.20-1536x1025.jpeg Zdjęcia z realizacji widowiska Santo Subito z okazji stulecia urodzin Jana Pawła II, fot. Tomasz Tołłoczko /Biuro Programu „Niepodległa

 

Zapowiedzią filmu dokumentalnego jest teledysk „Poczekam na Ciebie tu”, w którym zdjęciom z miejsc odwiedzanych przez filmowców towarzyszy piosenka napisana przez Piotra Kornobisa i Antoniego Wojnara w wykonaniu Basi Pospieszalskiej.

 

PIC_53-1-2-19.jpeg Powitanie papieża Jana Pawła II na lotnisku Okęcie w Warszawie rozpoczynające I pielgrzymkę do Polski; Autor: Zielaskowski Lech; Zbiory NAC online

 

Biuro Programu „Niepodległa” wspólnie z dziennikiem Rzeczpospolita zapraszają wielbicieli podcastów do wysłuchania niezwykłej rozmowy z ks. Mateuszem Hosają, kustoszem Sanktuarium św. Jana Pawła II. Rozmowa o historii życia i posługi papieskiej Papieża Polaka przypomni lepiej lub mniej znane fakty z historii jednego z najbardziej znanych na świecie Polaków. Podcast dostępny będzie na stronie podcasty.rp.pl od 18 maja w ramach cyklu „Wydarzyło się 100 lat temu…”.

 

stories_A_logo-gł.jpeg

informacja za Niepodległa.gov.pl

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 14-05-2020 10:03
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 14-05-2020 10:08