-2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Finał szlachetnej akcji. Podopieczni „Maćka” otrzymali maseczki uszyte przez osadzonych

Przed tygodniem (5 bm.) informowaliśmy Państwa o porozumieniu, jakie Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun podpisał z mjr. Jackiem Szlachcicem - Dyrektorem Zakładu Karnego w Medyce.

 

Porozumienie zawarte zostało w wyniku akcji #ResortSprawiedliwościPomaga, zainicjowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Służbę Więzienną. W ramach umowy Urząd Miejski w Przemyślu ufundował materiały do uszycia 320 maseczek, a następnie przekazał je administracji ZK w Medyce.

 

 

Z przekazanego przez miasto materiału osadzeni (w ramach realizowanego w placówce programu readaptacji z zakresu przeciwdziałania postawom postkryminalnym u osadzonych) uszyli 300 maseczek wielokrotnego użytku dla personelu i starszych wychowanków Domu dla dzieci „Maciek” oraz 20 maseczek ochronnych dla przebywających tam najmłodszych.

 

fot_Agata_Czereba (5).jpeg

 

13 maja br. Prezydent Miasta Przemyśla wraz z szefem Zakładu Karnego w Medyce zachowując wymagane środki ostrożności przekazali na ręce Dyrektor Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Dom dla Dzieci i Młodzieży „Maciek” Bożeny Szymańskiej, maseczki, które uszyte zostały przez skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w medyckim Zakładzie Karnym.

 

Maseczki posłużą wychowankom i wychowawcom „Maćka” do wymaganego osłaniania twarzy m.in. podczas załatwiania pilnych spraw na zewnątrz placówki.

 

fot_Agata_Czereba (7).jpeg

 

To jednak nie koniec szlachetnej akcji. Współpraca miasta z ZK w Medyce będzie kontynuowana. Lista miejsc, do których mają niebawem trafić kolejne partie środków ochrony osobistej w postaci maseczek wielokrotnego użytku jest długa. Znalazły się na niej m.in. Domy Pomocy Społecznej oraz inne potrzebujące pomocy placówki.

 

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 13-05-2020 13:40