13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

PBP zaprasza do udziału w zabawie literackiej „Przepisy kulinarne w literaturze”

W imieniu Przemyskiej Biblioteki Publicznej zapraszamy do udziału zabawie literackiej „Przepisy kulinarne w literaturze”. Zabawa adresowana jest do młodzieży (uczniów szkół ponadpodstawowych) oraz dorosłych mieszkańców miasta i powiatu przemyskiego. Zamysłem organizatora jest, aby uczestnicy „wyczytali” smaki z literatury, czyli przeszukali książki pod kątem ukrytych w nich receptur i przepisów kulinarnych.Warunkiem uczestnictwa w zabawie jest przesłanie przepisu potrawy literackiej wraz z informacją z jakiej książki pochodzi (autor, tytuł książki, rok wydania, strona).

 

pbp - zabawa gł.jpegLiteraturę warto smakować, najlepiej dosłownie, wypróbowując w kuchni przepisy uwiecznione na kartach znanych powieści. Dla uczestników zabawy literackiej, którzy zdecydują się na przygotowanie potrawy i przesłanie jej zdjęcia przewidziano dodatkowe nagrody.

Przepis można przesłać jako załącznik Word, albo wpisać w treść e-maila. Do wiadomości należy dołączyć kartę zgłoszenia (kartę należy wypełnić i przesłać jej zdjęcie, skan lub wypełnić w edytorze Word).

Przepisy i karty zgłoszenia należy przesłać do 30 maja 2020 r. na adres e-mail: konkurs@biblioteka.przemysl.pl, wpisując jako temat wiadomości „przepis literacki"Więcej informacji oraz karty zgłoszenia na stronie internetowej PBP:

http://www.biblioteka.przemysl.pl/art,1226,zapraszamy-do-udzialu-w-zabawie-literackiej

 

pbp - zabawa.jpeg

 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 13-05-2020 10:39