-8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Podkarpacie potrzebuje krwi! Apel o bezcenny dar

Ogłoszony przed dwoma miesiącami stan epidemii koronawirusa SARS CoV-2 miał spory wpływ na pracę szpitali. Personel medyczny w całej Polsce właściwie z dnia na dzień rozpoczął katorżniczą walkę z niewidzialnym wrogiem. W tym czasie – zgodnie z zaleceniem Narodowego Funduszu Zdrowia - w wielu polskich lecznicach najpierw odraczano, a następnie zupełnie wstrzymano rutynowe zabiegi i operacje. Zalecenia te dotyczyły głównie zabiegów, które wymagały dużej ilości krwi lub preparatów krwiopochodnych.

 

Obecnie oddziały szpitalne rozpoczynają realizację odłożonych wcześniej zabiegów operacyjnych. Co więcej – wielkimi krokami zbliża się okres letni. A jak doskonale wiemy, krew jest potrzebna codziennie, jednak w czasie wakacji zapotrzebowanie na ten bezcenny lek gwałtownie wzrasta.

 

stan krwi.png

 

W związku z powyższym Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie wystosował apel, którego treść zamieszczamy poniżej. Dołączamy do apelu i przypominamy - Oddając krew ratujesz czyjeś życie!

 

apel_o_dar_krwi.jpeg

 

krew - pixabay.com.jpeg

tekst: Agata Czereba

zdjęcia: pixabay.com

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 13-05-2020 09:07