19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza uczniów siódmych i ósmych klas szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…Katyń – 80 lat po zbrodni”. Jego celem jest przywracanie pamięci o polskich żołnierzach oraz osobach cywilnych – ofiarach Zbrodni Katyńskiej.

Imię i nazwisko bohatera pracy konkursowej powinno znajdować się na tzw. „Liście Katyńskiej” lub „Ukraińskiej Liście Katyńskiej”, zamieszczonej pod adresem internetowym: http://nekropolie.federacja-katyn.org.pl/biogramy.php?lang=pl lub w księgach cmentarnych dostępnych na stronie http://ksiegicmentarne.muzeumkatynskie.pl

Zadaniem uczestników jest stworzenie strony z albumu, poświęconej konkretnej ofierze Zbrodni Katyńskiej. Zadanie to wymaga od uczestników opracowania koncepcji plastycznej pracy, ale również dużego zaangażowania w poszukiwanie informacji o wybranym przez siebie bohaterze. Osoby biorące udział w dotychczasowych dziesięciu edycjach, zbierając informacje zarówno sięgały do książek, jak i spotykały się z rodzinami ofiar. Dzięki temu uczestnikom udawało się zdobyć nieznane do tej pory pamiątki, zdjęcia i informacje. Taka forma poszerzania wiedzy była dotychczas szczególnie doceniana przez jury konkursowe.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zapoznać się z regulaminem, wypełnić załączniki oraz formularz ZNAJDUJĄCY SIĘ w linku poniżej:

FORMULARZ KONKURSU.ipn.gov.pl

pracę oraz wydrukowane załączniki i formularz należy przesłać pocztą na adres:

Biuro Edukacji Narodowej IPN, ul. Wołoska 7, 02-675 Warszawa z dopiskiem „Sprzączki i guziki…”.

do 15 czerwca 2020 roku – liczy się data stempla pocztowego.

Poniżej kilka prac z 2019 r.

sprzączki_1.jpeg

sprzączki_2.jpeg

sprzączki_3.jpeg

sprzączki_4.jpeg

Pliki do pobrania

źródło: Instytut Pamięci Narodowej

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 12-05-2020 14:58
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 12-05-2020 14:59