4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Od dzisiaj znów możemy podziwiać wiosnę w Arboretum w Bolestraszycach

Arboretum w Bolestraszycach po wielotygodniowej przerwie, spowodowanej panującą w naszym kraju pandemią koronawirusa, znowu otwiera się na miłośników przyrody.

 

Niespełna 7 kilometrów dzieli Przemyśl od tego – absolutnie bezcennego zabytku przyrody. Niekwestionowana perła wśród wielu atrakcji turystycznych naszego regionu, już od 1975 roku cieszy nie tylko lokalną społeczność, ale i odwiedzających ją tłumnie turystów.

 

Jak możemy przeczytać na stronie Arboretum:

Historyczne założenie obejmuje park i dwór, w którym w połowie XIX w. mieszkał i tworzył znakomity malarz Piotr Michałowski. Arboretum obejmuje także dziewiętnastowieczny fort dawnej Twierdzy Przemyśl. Wiekowe drzewa, pozostałe z dawnych ogrodów zamkowych, stanowią malowniczy akcent wśród nowych nasadzeń, na które składają się gatunki obcego pochodzenia i rodzime drzewa, krzewy oraz rzadkie, zagrożone, ginące i chronione gatunki roślin. Arboretum nawiązuje do starych tradycji małopolskich ogrodów, w szczególności do: Sieniawy Izabeli Czartoryskiej, Zarzecza Magdaleny Morskiej – Dzieduszyckiej, Dubiecka Krasickich, Miżyńca Lubomirskich i Medyki Pawlikowskich.

 

Arboretum Bolestraszyce.jpeg

 

Wszystkich, którzy z rosnącym zniecierpliwieniem  czekali na moment, w którym znów wyruszą to tego niezwykłego miejsca z radością informujemy, iż Arboretum w Bolestraszycach jest już od dzisiaj (12 maja br.) ponownie otwarte dla zwiedzających.

 

 

Serdecznie zapraszamy!

w dniach roboczych od godz. 9.00 do 18.00
w soboty, niedziele i święta od godz. 10.00 do 18.00

 

 

*Przed odwiedzeniem Arboretum prosimy o zapoznanie się poniższymi wytycznymi:

Wytyczne i procedury dotyczące funkcjonowania Arboretum i Zakładu Fizjografii w Bolestraszycach w stanie epidemii COVID-19 ► wytyczne pandemia

 

konwalie-3365269_1920.jpeg

Zdjęcia: Alicja_ z Pixabay, Arboretum Bolestraszyce

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 12-05-2020 12:38
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 12-05-2020 12:51