14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pomoc PGK dla handlujących

W związku z trudną sytuacją ekonomiczną handlujących w Hali Targowej będącej własnością Przemyskiej Gospodarki Komunalnej, Zarząd Spółki podjął decyzję o obniżeniu czynszu dzierżawnego dla wszystkich dzierżawców w maju o 15%. Nastąpiło to po uzgodnieniach z Prezydentem Miasta i jest to kolejny krok, który pomoże ograniczyć straty finansowe handlujących na popularnym w Przemyślu targowisku.

Obniżenie czynszu o 15% to nie jedyne działania spółki, która pomimo tego, że skutki ekonomiczne pandemii dotykają także jej pracowników, z troską odnosi się do obecnej sytuacji przedsiębiorców. W kwietniu br. Zarząd Spółki zawiesił także opłaty za korzystanie z parkingów dla dzierżawców lokali handlowych i dzierżawców powierzchni handlowych. Handlującym zaproponowano także wydłużenie terminów płatności lub rozłożenie ich na kilka rat z wydłużonym okresem płatności za kwiecień. Warunkiem było podpisanie aneksu do obowiązującej umowy.

Przez cały okres panującej epidemii targowisko Hala Targowa funkcjonowała bez ograniczeń, a PGK zgodnie z zaleceniami Inspekcji Sanitarnej prowadziła na nim w cyklu dwutygodniowym dezynfekcję, zapewniono także środki dezynfekujące, odkażano pojemniki na odpady i zapewniono dodatkowy dozór targowiska w ciągu dnia.

targowisko1.jpeg

opracował: Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 08-05-2020 12:39
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 08-05-2020 12:39