-9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Film o Festiwalu Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego pt. "Od podwórka do podwórka" na antenie TVP Rzeszów. Zapraszamy przed ekrany!

W imieniu Centrum Kulturalnego w Przemyślu oraz swoim własnym serdecznie zapraszamy Państwa na emisję filmu o Festiwalu Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego pt. "Od podwórka do podwórka".

 

Film wyemitowany zostanie na antenie TVP 3 Rzeszów w sobotę, 9 maja o godzinie 17:30. Powtórka w niedzielę 10 maja o godz. 19:00.

Zapraszamy przed ekrany!

 

festiwal_kapel_wirtualnie_film_tvp_plakat_2020.jpeg

 

Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego jest najstarszą i najbardziej znaną tego typu imprezą w Polsce. Ma za zadanie chronienie i pielęgnowanie tradycji miejskiego folkloru oraz prezentowanie twórczości kapel podwórkowych.

Kapele podwórkowe to zjawisko kiedyś bardzo popularne w krajobrazie wielu polskich miast, a najbardziej przedwojennego Lwowa, gdzie niemal każda ulica miała swój zespół. Przemyski festiwal daje możliwość obcowania z muzyką miejskich ulic, podwórek i zaułków.

Co roku bierze w nim udział kilkanaście kapel z całego kraju. Prezentują zróżnicowany repertuar, składający się zarówno z dawnych tekstów i melodii folkloru miejskiego, jak również  aktualnych, tworzonych na żywo przez ludzi żyjących życiem swoich miast, problemami dnia codziennego. Kapele koncertują także na ulicach i osiedlach Przemyśla.

 

paka.jpeg

 Kapela „Paka Sędzisza” Laureat I Miejsca - 41. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego, Przemyśl 2019 r. (zdj. Krystyna Juźwińska)

 

Zdjęcie: Krystyna Juźwińska

Informacja za www.ck.przemysl.pl

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 07-05-2020 12:34
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 07-05-2020 12:43