11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Projekt ARCHIWA RODZINNE NIEPODLEGŁEJ trwa!

ARCHIWA RODZINNE NIEPODLEGŁEJ to projekt, który cieszy się zainteresowaniem i popularnością i jak informuje Archiwum Państwowe w Przemyślu jest wciąż kontynuowany. Celem projektu jest połączenie narodowej oraz prywatnej historii, wyeksponowanie roli nieznanych szerzej osób w przywróceniu niepodległej Polski.

Pracownicy Archiwum nadal czekają na Państwa domowe archiwa, może zapomniane, trochę podniszczone? Pokażmy je, dajmy im drugie życie! Podobnie jak w roku ubiegłym, o prawidłowym przechowywaniu dokumentów w warunkach domowych, będziemy rozmawiać na warsztatach organizowanych przez Archiwum. O ich terminie i formie będziemy informować!

Stwórzmy wspólnie kolekcje dokumentów, które teraz zalegają w domowych szufladach!

Przypominamy o tych, które udało nam się wspólnie z Państwem stworzyć i opisać! Dostępne są one na stronie www.archiwarodzinne.gov.pl , specjalnie dedykowanej projektowi: 

Kolekcja Rodziny Łuców.jpeg

Kolekcja Rodziny Łuców

Kolekcja Jerzego Kostiuka.jpeg

Kolekcja Jerzego Kostiuka

Kolekcja rodziny Frankowskich.jpeg

Kolekcja rodziny Frankowskich

Kolekcja rodziny Świder.jpeg

Kolekcja rodziny Świder

Kolekcja rodziny Pankiewiczów.jpeg

Kolekcja rodziny Pankiewiczów

 

Archiwum Państwowe w Przemyślu dziękuje za dotychczasową współpracę Darczyńcom, którzy ubogacili nas wiedzą i dostarczyli wielu wzruszeń!

Zapraszamy do udziału Wszystkich, dla których własne dokumenty i pamiątki mają nieocenioną wartość, tworzą rodzinną historię, wpisaną w losy całego narodu!

źródło: Archiwum Państwowe w Przemyślu

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 07-05-2020 12:12
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 07-05-2020 12:15