16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wyludniona przestrzeń Budapesztu w oczekiwaniu na gości z Podkarpacia

Któż z nas nie pamięta tętniącego życiem Budapesztu! Nawet ci, którzy jeszcze tam nie dotarli, widzieli zapewne filmy i zdjęcia promujące stolicę Węgier. To magiczne miasto przyciąga swoim niepowtarzalnym klimatem oraz urokiem. Liczne zabytki, zdobione fasady kamienic, urzekająca sceneria Starego Miasta. Rozrywka, kultura, sztuka, wino, zewsząd dobiegająca muzyka, taniec i śpiew, nadzwyczajna atmosfera... To wszystko nagle zatrzymało się w czasie, pozostawiając opustoszały krajobraz. Puste wzgórze Zamkowe, bezludna Baszta Rybacka, wymarły Plac Bohaterów... Wszystkie te miejsca z nadzieją oczekują przebudzenia, powrotu turystów i przywrócenia dawnej energii.

 

Budapeszt3.jpeg

                                                                                                                                                                 

Budapeszt zaczeka! – to przesłanie Budapeszteńskiego Centrum Festiwalowego i Turystycznego, kierowane zarówno do mieszkańców miasta, jak i wszystkich turystów, zmuszonych obecnie do pozostania w domach. Kampania zwraca uwagę na to, że tę niepowtarzalną atmosferę jesteśmy w stanie przywrócić jednej z piękniejszych stolic Europy, która cierpliwie zaczeka na renesans kultury i turystyki.  

 

ZOSTAŃ W DOMU_BUDAPESZT CZEKA.png

 

Dwa tygodnie temu Samorząd Stołeczny Miasta Budapesztu zapoczątkował z nami kampanię #Light4U!, przedstawiającą oświetlone puste okna hotelowe na znak, że Budapeszt czeka na gości. Obecnie, wraz z artystami występującymi w opustoszałym mieście, chcemy znów zapewnić wszystkich, że czekamy na Wasz powrót, bo to przecież Wy pomagacie nam uczynić miasto uroczym i wyjątkowym.  

 

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego materiału filmowego wyreżyserowanego przez Zoltána Végh Vozó,  w którym muzyka i taniec przeplatają się z krajobrazem tego pięknego, niestety obecnie wymarłego, miasta. Film powstał przy udziale choreografa Jánosa Feledi i wybitnego cymbalisty Miklósa Lukácsa, w nadziei, że zagrożenie, w obliczu którego stanął cały świat, minie wkrótce, pozwalając wszystkim na opuszczenie domów, przywracając im radość i energię oraz chęć powrotu do stolicy naszych Bratanków.

 

 

Budapeszt4.jpeg

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 30-04-2020 12:54