V Wirtualne Przemyskie Pola Nadziei – 10 maja 2020 r.

W tym roku ze znanych powodów Przemyskie Pola Nadziei zmieniają swoje oblicze – miejmy nadzieję, że tylko ten jeden raz – na wirtualne wsparcie powstania Centrum Opiekuńczo-Hospicyjnego im. św. Łazarza BETANIA w Przemyślu.

- Pomaganie jest piękne, dodaje sił zarówno tym co pomagają, jak i tym którym się pomaga. Jeśli chcesz pomóc to nie ma żadnego powodu, aby tego nie zrobić. Epidemia koronawirusa nie oznacza, że pomaganie odkładamy gdzieś na później. Pomoc dla drugiego człowieka, chorego i oczekującego wsparcia trwa zawsze, zmieniają się tylko sposoby i narzędzia pomocy. Od kilku lat w kwietniu żyliśmy Polami Nadziei, trwały przygotowania, robienie żonkili, organizowanie wolontariuszy, sztabu i zbieranie wszystkich chętnych do pomocy. Przemyśl zakwitał na żółto, włączając się w wielką ogólnopolską akcję pomocy dla hospicjów - zachęcają na swojej stronie internetowej członkowie Rycerskiego i Szpitalnego Bractwa św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie.

V-Pola-Nadziei-1024x724.jpeg

V Wirtualne Pola Nadziei przypadną na niedzielę 10 maja 2020 r. Jak będzie można wspomóc przemyską BETANIĘ? Na dwa sposoby.

Można wpłacić datek bezpośrednio na konto Bractwa poprzez formularz na stronie betania-lazarus.pl

Można także w ten sposób: fanimani.pl/betania

Pomaganie nie boli. Jest częścią nas wszystkich. Zapraszamy do wsparcia Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego in. św. Łazarza BETANIA w Przemyślu.

Informacje o akcji: Wioletta Buczko 608 591 579.


Idea została zapoczątkowana w 1948 r. przez Marie Curie Caneer w Wielkiej Brytanii, chodzi w niej o pozyskiwanie funduszy na tworzenie i utrzymanie hospicjów, a rozdawany przy tej okazji żonkil, uznawany za symbol nadziei ma przypominać o ludziach chorych, cierpiących, potrzebujących towarzystwa, opieki i troski;  w 2019 r. w Przemyślu już po raz czwarty zorganizowane zostały „Przemyskie Pola Nadziei”, jest to inicjatywa, w którą włączają się szkoły i wszyscy, którzy chcą wspomóc powstanie Centrum; w tym dniu na ulicach miasta i przy kościołach można spotkać wolontariuszy z naręczami i koszami bibułowych pięknych żonkili, które rozdawane były w zamian za złożone datki na BETANIĘ (kwiecień)

Opublikował(a): Witold Wołczyk Data publikacji: 29-04-2020 11:19

Na skróty