17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Róża Wiatrów uruchamia „Tramwaj Wodny”! Prawdziwa frajda dla miłośników pływania po Sanie

Poznaliśmy już pierwsze terminy „odmrażania” sportu – w tym również m.in. sportów wodnych. W zawiązku z powyższym, przemyskie Stowarzyszenie Róża Wiatrów postanowiło nie tracić czasu i już dziś zaprasza Państwa do odwiedzenia miejscowej Przystani Wodnej.

 

Róża Wiatrów logo.png

 

Od poniedziałku, 4 maja br. znów zacznie działać Przemyska Przystań Wodna. Niestety, z wiadomych względów, nie wszystkie zaplanowane przez stowarzyszenie wydarzenia odbędą się w terminie. Ale w miarę "odmrażania" sportów powszechnych, będziemy - w imieniu organizatorów - przedstawiać mieszkańcom naszego miasta kolejne oferty.

 

- Pierwszą ofertą, którą przygotowaliśmy dla przemyślan - przy partnerstwie Gminy Miejskiej Przemyśl - jest "Tramwaj Wodny" w ramach projektu "Dni Otwarte Przystani Wodnej" -  czyli bezpłatne spływy kajakowe na trasie: Ostrów - Przystań Wodna i Krasiczyn - Przystań Wodna – zapowiedział kapitan Jacek Podwyszyński.

 

Tramwaj Wodny.jpeg

 

- W związku z obowiązującymi obecnie obostrzeniami oferta jest skierowana tylko do odbiorców indywidualnych – dodał założyciel Stowarzyszenia Róża Wiatrów w Przemyślu.

 

Róża Wiatrów zachęca wszystkich mieszkańców Przemyśla – zwłaszcza rodziców z dziećmi i seniorów, do aktywnego spędzenia wolnego czasu, a konkretnie do przepłynięcia kajakiem jednego z dwóch, niezwykle urokliwych odcinków rzeki San.

 

- Obecnie większość dzieci, rodziców i seniorów chętnie korzysta z możliwości aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu. Nasza oferta idealnie wpisuje w aktualne potrzeby lokalnej społeczności. Bo czy nie pragniemy odrobiny zapomnienia od otaczającej nas rzeczywistości? – pyta J. Podwyszyński.

 

Stowarzyszenie Róża Wiatrów dysponuje siedmioma turystycznymi, dwuosobowymi kajakami, idealnymi do rekreacyjnego pływania. W miarę dalszego znoszenia przez rząd obowiązujących obostrzeń, kapitan poprzez promocję kajakarstwa i przywracanie życia na Przemyskiej Przystani Wodnej zamierza zachęcać do integracji również inne lokalne organizacje pozarządowe.

 

- Również w maju ruszą zajęcia żeglarskie dla dzieci w klasie łódek Optimist. Będą one dostosowane do obecnie obowiązujących przepisów w związku z trwającą pandemią koronawirusa SARS CoV-2. Niebawem rozpoczną się także indywidualne zajęcia dla dorosłych na Jeziorze Solińskim, przygotowujące do egzaminu na patent Żeglarza Jachtowego Polskiego Związku Żeglarskiego – dodał kpt. Podwyszyński.

 


 

Przy okazji przypominamy, iż nadal trwa remont Przystani Wodnej. Dzięki zebranym do tej pory funduszom, udało się już sporo zrobić, jednak potrzeby są nadal ogromne. Wszystkich sympatyków sportów wodnych zapraszamy na pomagam.pl, gdzie pod adresem https://pomagam.pl/htb09md5 prowadzona jest zbiórka publiczna na rzecz przemyskiej przystani. To właśnie za pieniądze zebrane podczas zbiórki kupowane są materiały, niezbędne do prowadzenia remontu przez wolontariuszy Stowarzyszenia Róża Wiatrów.

 

Róża Wiatrów pomagam.pl.png

tekst: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 28-04-2020 12:32
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 28-04-2020 12:34