13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Do szpitala psychiatrycznego w Żurawicy trafił sprzęt ochrony osobistej. Prezydent Miasta przekazał maseczki, kombinezony ochronne i przyłbice

27 kwietnia br. Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun spotkał się z Teresą Cieciak - Zastępcą Dyrektora Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy, na której ręce przekazał środki ochrony osobistej dla personelu placówki.

 

Maseczki, kombinezony, płyny dezynfekujące oraz przyłbice to absolutnie niezbędne atrybuty wszystkich, którzy na co dzień udzielają pomocy innym. To bardzo ważne, by w czasie pandemii koronawirusa  pracownicy wszystkich szpitali - również szpitali psychiatrycznych – byli jak najlepiej zabezpieczeni.

 

fot. Maciej Wolański (3).jpeg

 

Poniedziałkowa wizyta Prezydenta Wojciecha Bakuna, była odpowiedzią na prośbę dyrekcji i pracowników podprzemyskiej placówki. Włodarz jest w stałym kontakcie z dyrektorem szpitala i w trosce o bezpieczeństwo pracowników lecznicy, jak i wszystkich mieszkańców naszego miasta zapewnia o planach kolejnych form wsparcia placówki medycznej w Żurawicy. Ale nie tylko – regularną pomoc od Prezydenta Miasta otrzymują przedstawiciele służb medycznych działających na terenie nadsańskiego grodu, służby mundurowe, pracownicy jednostek miejskich, czy różnego rodzaju stowarzyszenia (np. Stowarzyszenie Metalowych Serc). Pomoc w postaci najpotrzebniejszych środków ochrony osobistej trafiła też do Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu.

 

fot. Maciej Wolański (2).jpeg

 

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, iż w sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS CoV-2 - maseczki, kombinezony ochronne, rękawiczki, czy przyłbice stały się produktami pierwszej potrzeby. Każde z wyżej wymienionych stanowi podstawową barierę ochronną dla wszystkich, którzy stoją na pierwszej linii frontu walki z niewidzialnym wrogiem. Każda taka pomoc to z pewnością w obecnym czasie tylko kropla w morzu potrzeb, jednak bez niej, nasi bohaterowie – lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, strażnicy, policjanci byliby zupełnie bezbronni, a to przecież właśnie od nich zależy nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

 

fot. Maciej Wolański (6).jpeg

 

Przekazane przez Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna maseczki, kombinezony ochronne oraz płyny dezynfekujące zostały zakupione ze środków Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Przyłbice przekazane zostały przez Stowarzyszenie Zmieniamy Przemyśl.

 

 

tekst: Agata Czereba

zdjęcia: Maciej Wolański

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 27-04-2020 15:31
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 27-04-2020 15:40