10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Festiwal Kapel wirtualnie - prześlij swoje wspomnienia!

Planowany na 8 - 10 maja 42. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego ze względu na sytuacje związaną z pandemią Covid-19 nie odbędzie się.

Ponieważ impreza ta już na trwale wpisała się w pejzaż miasta Przemyśla, nie możemy i w tym roku pominąć tego ważnego dla nas wydarzenia.  

Dlatego też już dzisiaj zapraszamy wszystkich mieszkańców, miłośników i sympatyków tego rodzaju  muzykowania do wspólnego świętowania w naszym wirtualnym świecie festiwalu. Na stronie Centrum Kulturalnego, a także Facebooku będziemy wracać do wspomnień związanych z tą imprezą.

festiwal_kapel_wirtualnie_slajder_2020.jpeg

Zaprezentujemy trochę historii, pamiątkowych zdjęć, posłuchamy kapel podwórkowych, które już dzisiaj zapraszamy do nadsyłania swoich linków z nagraniami, zaś mieszkańców Przemyśla i nie tylko, prosimy o nasyłanie swoich wspomnień i pamiątkowych zdjęć związanych z Festiwalem.

Więcej informacji na stronie Centrum Kulturalnego w Przemyślu: https://ck.przemysl.pl/ck/festiwal-kapel-wirtualnie.html

Na początku posłuchajmy Lwowskiej Kapeli TA JOJ z Przemyśla.

A tak festiwal wspomina Kapela TOŃKO z Dynowa:

"Niestety w tym roku będziemy TYLKO wspominać ubiegłe lata Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego... a będzie do czego wracać pamięcią. Wspaniali ludzie, muzyka rozbrzmiewająca z każdego zakątka Przemyśla, wspólne biesiadowanie na rynku w towarzystwie Szwejka i Wasze uśmiechy, obecność z nami. Ach!"

Po wizycie w Przemyślu, zapraszamy do Ornontowic, aby posłuchać wielokrotnego laureata festiwalu kapeli ŚLĄSKIE BAJERY w piosence "Kuplet o modzie".

źródło: ck.przemysl.pl

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 27-04-2020 14:11
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 27-04-2020 14:13