16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pomoc dla przedsiębiorców z Przemyśla - relacja z konferencji prasowej Prezydenta

Na wczorajszej (23 kwietnia) sesji Rady Miejskiej podjęte zostały kolejne decyzje, które mają za zadanie pomóc przemyskim przedsiębiorcom w trudnym dla nich i ich działalności czasie epidemii. Dotychczasowe działania samorządu i ich efekty podsumował na dzisiejszej (24 kwietnia), prowadzonej on-line konferencji prasowej Prezydent Miasta Wojciech Bakun. Zapraszamy do obejrzenia relacji, a także do zapoznania się z prezentacją proponowanych przedsiębiorcom rozwiązań.

Krótka, dwudziestominutowa konferencja, obyła się ze zrozumiałych względów całkowicie on-line, bez osobistego udziału dziennikarzy, którzy mogli zadawać pytania drogą elektroniczną.

Pakiet ochronny dla przedsiębiorców z terenu Przemyśla, który już działa od kilku tygodni, dotyczy kilku obszarów możliwych do regulowania przez samorząd miasta. Prezentujemy proponowane rozwiązania i ich dotychczasowe efekty.

pomoc_dla_przedsiębiorców_infografika.jpeg

czynsze w lokalach gminy

ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych.jpeg

opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi

opłaty za parkowanie

Pożyczki z PUP w ramach Tarczy antykryzysowej

bilety MZK

inne miasta.jpeg

Obok wymienionego katalogu ulg, które są już dostępne dla przedsiębiorców, wkrótce będą dostępne także te uchwalone przez radnych Rady Miejskiej na sesji 23 kwietnia br. Wejdą one w życie 14 dni po opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego i przewidują, że rozwiązania te będą obowiązywać od 1 kwietnia:

  • radni znieśli opłatę prolongacyjną,
  • wprowadzili uproszczoną procedurę umorzenia podatku od nieruchomości dla mikro- i małych przedsiębiorców.

Wkrótce po wejściu w życie uchwał, przedstawimy ich szczegółowe rozwiązania.

opracował: Witold Wołczyk

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 24-04-2020 14:45
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 24-04-2020 15:38