20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI – akcja, o której warto pamiętać!

Czy wiecie, że dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi? Znak „PRODUKT POLSKI” umożliwia konsumentom łatwiejsze wyszukiwanie produktów wytworzonych w Polsce z użyciem polskich surowców. 

 

baner_pp_1753x598_31032020-1024x349.jpeg

 

Aby ułatwić konsumentom identyfikację produktów wytworzonych z polskich surowców, w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowano znak „PRODUKT POLSKI” i zasady jego stosowania. Zgodnie z ustawą o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych produkty opatrzone tą informacją muszą być wyprodukowane z surowców wytworzonych na terenie Polski z tym, że w produktach przetworzonych dopuszcza się użycie importowanych składników (np. przypraw, bakalii) w ilości do 25% masy tych produktów, pod warunkiem że składniki takie nie są wytwarzane w kraju. Więcej o znaku „PRODUKT POLSKI”

 

Wybierając żywność z oznaczeniem „PRODUKT POLSKI”, konsument ma pewność, że została ona wytworzona w kraju i z rodzimych surowców. Przy bogatej ofercie na sklepowych półkach ma to niebagatelne znaczenie, a w efekcie przyczynia się także do budowania patriotyzmu konsumenckiego i wsparcia sprzedaży polskiej żywności.

 

Pismo Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczące kampanii PRODUKT POLSKI

 

mrirw_pismo_produkt_polski_26032020-214x300.jpeg

 

 

O kampanii informacyjnej #KupujŚwiadomie:

 

o kampanii informacyjnej.png

 

 

 

cover_Photo_FB_ogólne_31032020.jpeg

Ministerstwo Rolnictwa i RozwojuWsi (MRiRW) oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR)

www.polskasmakuje.pl/produkt-polski

 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 23-04-2020 13:10
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 23-04-2020 13:13