32 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Do 30 kwietnia zgłoszenia w konkursie „Wiem jak w banku”

Niewiele ponad tydzień zostało na wzięcie udziału w konkursie „Wiem jak w banku”. #Zostanwdomu i dowiedz się, jak Narodowy Bank Polski może walczyć ze skutkami epidemii koronawirusa.

Konkurs Polskiej Agencji Prasowej skierowany jest do bardzo szerokiego grona odbiorców. Jego adresatami są zarówno uczniowie starszych klas szkół podstawowych, liceów czy techników, jak i dorośli pracujący z dziećmi - a więc nauczyciele, pracownicy domów kultury, świetlic, organizacji pozarządowych czy lokalni animatorzy – czyli wszyscy, których praca może mieć walor edukacyjny.

LOGO_Wiem-jak-w-banku.jpeg

Przedmiotem konkursu są prace prezentujące rolę i zadania Narodowego Banku Polskiego. W przypadku uczniów czekamy na filmy (nie dłuższe niż 10 minut), audycje, prezentacje, wypowiedzi pisemne, gry terenowe, gry planszowe, aplikacje, plakaty czy wystawy informacyjne do szkolnych gablot. Dorośli mogą zgłaszać do nas prace w formie umożliwiającej jej wykorzystanie w czasie zajęć z dziećmi. Chodzi np. o scenariusze lekcji czy autorskie materiały dydaktyczne.

- Liczymy, że w dobie „narodowej kwarantanny” uda nam się zainteresować dzieci i młodzież oraz ich pedagogów pogłębieniem wiedzy o NBP, zwłaszcza że ze skutkami epidemii koronawirusa walczy również nasz bank centralny” – podkreślają organizatorzy.

Czas na zgłoszenia mija 30 kwietnia.

Konkurs przebiega w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych,  uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych oraz dorośli pracujący z dziećmi i młodzieżą. Jury w każdej kategorii wyłoni po trzy najlepsze prace; ich autorzy otrzymają nagrody pieniężne.

„Wiem jak w banku. Rola i zadania Narodowego Banku Polskiego” to projekt realizowany przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Regulamin konkursu: TUTAJ.
Kontakt: .

Zapraszamy też do śledzenia konkursu na Facebooku.

źródło: samorzad.pap.pl

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 22-04-2020 10:41