0 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

IKEA pomaga walczyć z koronawirusem. Firma przekazała Przemyślowi łóżka i pościele niezbędne do organizacji miejsc do kwarantanny

Od samego początku ogłoszenia w naszym kraju stanu epidemii, a potem pandemii Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Przemyślu - a konkretnie tworzący sekcję Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej: Jan Słowak, Marek Słota oraz naczelnik wydziału Maciej Jacek Szeremeta – przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, realizują należące do nich działania i starają się sprawnie reagować (tudzież likwidować) skutki obecnie panującej sytuacji. Jednym z efektów ich pracy jest darowizna, jaką pozyskali od szwedzkiej Firmy IKEA Retail Sp. z o.o. z siedzibą w Jankach.

 

W czwartek, 16 kwietnia br. do nadsańskiego miasta przyjechała dostawa 35 kompletów łóżek, materaców, pościeli, poduszek, kołder etc. Pozyskany przez przemyskich urzędników sprzęt jest tymczasowo składowany w siedzibie Przemyskiej Gospodarki Mieszkaniowej przy ulicy Kopernika. Docelowo zostanie on wykorzystany jako wyposażenie miejsc przeznaczonych do odbywania kwarantanny, ewakuacji w czasie kryzysu oraz do realizacji innych zadań z zakresu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej.

 

 

IKEA (2).jpeg

zdjęcia: Marek Słota

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 17-04-2020 09:08