6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Podkarpacka KAS wraz z Podkarpackim Państwowym Wojewódzkiemu Inspektorem Sanitarnym przekazały Przemyślowi kilkaset litrów spirytusu na walkę z pandemią

Podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa przekazała ponad 1400 litrów spirytusu na walkę z pandemią koronawirusa SARS CoV-2. Alkohol, który został zatrzymany podczas działań kontrolnych KAS, ma zostać wykorzystany do przygotowania preparatów dezynfekujących.

 

 

Przekazany przez podkarpacką KAS alkohol został zatrzymany  podczas działań kontrolnych i miał być przeznaczony do zniszczenia. Dzięki działaniom, które podjęły wspólnie Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie oraz Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu, nie zostanie on zniszczony, lecz posłuży do przygotowania środków dezynfekcyjnych. Alkohol został przekazany na rzecz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie – ta zajęła się jego dalszą dystrybucją do potrzebujących jednostek.

 

kas 2.png

 

15 kwietnia br. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie Adam Sidor przekazał na ręce Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna kilkaset litrów alkoholu etylowego, przekazanego przez KAS. Specyfik w pierwszej kolejności trafi do przemyskich Domów Opieki Społecznej, w których przebywają osoby z grup najbardziej narażonych na zakażenie: osoby starsze, schorowane, dotknięte różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Następnie przekazany zostanie on zarządcom miejskich jednostek organizacyjnych, zajmujących się m.in. dezynfekcją newralgicznych punktów w nadsańskim mieście.

 

Dyrektorowi Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie mł. insp. Grzegorzowi Skowronkowi oraz Podkarpackiemu Państwowemu Wojewódzkiemu Inspektorowi Sanitarnemu, Dyrektorowi Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie Adamowi Sidorowi w imieniu władz miasta serdecznie dziękujemy.

 

kas.png

Agata Czereba

zdjęcia:  Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 15-04-2020 15:46
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 15-04-2020 15:48