18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dziedzictwo Podkarpacia - "Foto-Pisanka"

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza do podzielenia się swoją twórczością pisankarską. Aby nie przerywać tradycji konkursu na pisankę zapraszamy w tym roku do nadsyłania zdjęcia pisanki, które zamieścimy na stronie CK.

Centrum Kulturalne w Przemyślu od 20 lat organizuje konkurs na pisankę wielkanocną. Zależy nam na ochronie i wyszczególnieniu osobliwej dziedziny sztuki ludowej, jaką są pisanki, co służy podkreśleniu dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Chcemy wydobyć i zachować w pamięci tradycyjne wzory pisanek charakterystyczne dla poszczególnych miejscowości.

W związku z obecną sytuacją, która skłoniła nas do odwołania konkursu na pisankę wielkanocną proponujemy Państwu inną formę podzielenia się swoją twórczością pisankarską. Aby nie przerywać tradycji konkursu na pisankę zapraszamy w tym roku do nadsyłania zdjęcia pisanki opisanego imieniem, nazwiskiem oraz miejscowością i techniką wykonania (tzn. drapana, batikowa, współczesna) - maksymalnie 2 zdjęcia, które zamieścimy na stronie Centrum Kulturalnego w Przemyślu (www.ck.przemysl.pl) w zakładce Dziedzictwo Podkarpacia „foto-pisanka”. Dzięki temu mimo, że konkurs się nie odbędzie będziecie mieli Państwo możliwość podzielenia się swoimi dziełami, a także podejrzenia jak inni wykonują pisanki.

foto_pisanka_plakat_zapowiadajacy_2020.jpeg

Zapraszamy osoby mieszkające na Podkarpaciu, posiadające umiejętności wykonywania pisanek metodami tradycyjnymi oraz współczesnymi, jednak nawiązującymi do tradycyjnego wzornictwa i kolorystyki.

Pisanki powinny być wykonane na jajkach naturalnych, nie dopuszcza się wykorzystywania półproduktów w postaci gotowych jaj plastikowych i styropianowych oraz nanoszenia gotowych wzorów. Należy wystrzegać się niepotrzebnych, zbędnych ozdób takich jak: sztuczne perły, plastikowe złociste kuleczki, taśmy pasmanteryjne, blaszki.

Nadsyłajcie zdjęcia na adres:  Informacji udziela Agata Hemon – Kierownik Działu Dziedzictwa i Edukacji Kulturowej CK tel. 799 255 649

Nadesłane zdjęcia muszą zawierać oświadczenie/zgodę na przetwarzanie danych, które jest do pobrania na stronie Centrum Kulturalnego w Przemyślu: https://ck.przemysl.pl/ck/dziedzictwo-podkarpacia-foto-pisanka-.html

 

Centrum Kulturalne w Przemyślu

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 07-04-2020 10:40