4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyscy policjanci i terytorialsi wspólnie patrolują ulice naszego miasta.

Na mocy decyzji Ministra Obrony Narodowej od 19 marca br. zostały wydzielone oddziały i pododdziały Sił Zbrojnych RP do pomocy służbom podległym Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji w celu zapewnienia bezpieczeństwa granic wewnętrznych i zewnętrznych UE oraz porządku publicznego.

W bieżący weekend Komendę Miejską Policji w Przemyślu w ramach akcji #odpornawiosna wspierali żołnierze Żandarmerii Wojskowej funkcjonariusze Straży Miejskiej w Przemyślu oraz żołnierze Przemyskiej 2 kompanii 34 batalionu lekkiej piechoty z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zadaniem żołnierzy były wspólne patrole piesze jak również zmotoryzowane ulic miasta w zakresie przestrzegania wprowadzonych obostrzeń w związku z pandemią COVID-19.

ODPW2.jpeg

Na głównych arteriach komunikacyjnych zorganizowane zostały posterunki stałe, gdzie Policjanci przemyskiej komendy wspólnie z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej kontrolowali, czy kierowcy i pasażerowie podróżują w uzasadnionych przypadkach. Niezależnie od powyższego żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej są na bieżąco zaangażowani również do kontroli osób, którzy zostali skierowani na kwarantannę domową na terenie miasta i powiatu przemyskiego, a także bezpośredniej ochrony granicy państwowej w służbowym rejonie odpowiedzialności Bieszczadzkiego Oddział Straży Granicznej.

 

 

Zdjęcia: OZK / Paweł Bugira ŻP

Opublikował: Maciej Szeremeta | Data publikacji: 05-04-2020 21:44
Modyfikował: Maciej Szeremeta | Data modyfikacji: 06-04-2020 14:23