8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Nie tylko w naszym mieście, ale i w całej Polsce - z wiadomych względów - nie odbędą się wydarzenia związane ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu, który obchodzimy 2 kwietnia. Odwołany został m.in. Dzień Otwarty połączony z Dniem Wiedzy nt. Autyzmu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 zaplanowany na 4 kwietnia. Nie oznacza to jednak, że nie możemy dzielić się wiedzą na temat tego czym jest autyzm i podnosić społeczną świadomość na temat tego zaburzenia.

Wśród pięciu ciekawostek  których mogłeś nie znać, a które pozwolą Ci lepiej zrozumieć ludzi z autyzmem Fundacja „Obudzić Zmysły wymienia: 

  1. Autyzm to zespół cech, które utrudniają budowanie satysfakcjonujących relacji z innymi i sprawiają, że ludziom trudniej jest odnaleźć się w różnych sytuacjach społecznych.  

  1. Autyzmu powoduje trudności zarówno w kontaktach społecznych, jak i w uczeniu się oraz postrzeganiu otoczenia.  

  1. ONZ uznaje autyzm za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata obok raka, cukrzycy i AIDS.  

  1. W Polsce zaburzenia ze spektrum autyzmu diagnozowane są u jednego dziecka na około 150 – jako że autyzm należy do tzw. chorób cywilizacyjnych, ta liczba stale rośnie.  

  1. Mimo iż, wraz ze wzrostem ilości diagnozowanych osób, wzrasta również wiedza na temat przyczyn, objawów i metod terapii zaburzeń ze spektrum autyzmu, świadomość społeczna na jego temat jest wciąż niewystarczająca. 

We-are-having-a-baby-girl-—-kopia-1-1.jpeg

informacje i grafika za: http://obudziczmysly.pl/

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 02-04-2020 16:17