8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zwiększamy obszar dezynfekowanych miejsc w Przemyślu

Jak już informowaliśmy w naszym mieście sukcesywnie i systematycznie dezynfekowane są miejsca publiczne, w których najczęściej przebywają mieszkańcy. Zaczęliśmy od przystanków autobusowych, które odkażają ekipy Przemyskiej Gospodarki Komunalnej, pracownicy MZK dezynfekują nasze miejskie autobusy przed ich wyruszeniem na trasy w Przemyślu. Dla zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców rozpoczęło się także odkażanie najbardziej uczęszczanych ciągów pieszych oraz przejść dla pieszych. Podobne działania prowadzi także PGK na miejskich targowiskach.

logo.jpeg Dzisiaj (31 marca) ekipy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Przemyślu oprócz przystanków komunikacji miejskiej odkażają także najbardziej uczęszczane przejścia dla pieszych i główne trakty piesze w centrum miasta. Wkrótce pracowników PWiK oraz PGK w tych działaniach wesprą także pracownicy Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dezynfekcja tak sporych terenów w Przemyślu jest możliwa dzięki współpracy nawiązanej przez Urząd Miejski w Przemyślu z Zarządem Sanwil Polska Sp. z o.o., który przekazał atestowane płyny odkażające na potrzeby miasta. 

odkażanie_1.jpeg

 

 

Przemyska Gospodarka Komunalna Sp. z o.o. jako zarządca miejskich targowisk prowadzi na nich również dezynfekcję powierzchni, która będzie się odbywać w cyklu dwutygodniowym. Kupcom handlujący na targowiskach, szczególnie tym osobom, które prowadzą sprzedaż artykułów spożywczych, zaleca się jednocześnie codzienną dezynfekcję swojego stanowiska handlowego środkami przeznaczonymi i dopuszczonymi do kontaktu z żywnością.

odkażanie_5.jpeg

tekst: Witold Wołczyk

zdjęcia: Maciej Wolański

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 31-03-2020 16:53
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 31-03-2020 17:36