20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

TPD apeluje - Ufundujmy komputery potrzebującym uczniom - pokonajmy koronawirusa!

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci rozpoczęło zbiórkę środków na zakup komputerów wraz z dostępem do Internetu i niezbędnym doposażeniem, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym uczniom z naszego terenu.

 

TPD logo.jpeg


W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na szkoły w całej Polsce został nałożony obowiązek prowadzenia lekcji przez Internet. Nauczyciele mają obowiązek realizowania z uczniami podstawy programowej, prowadząc tzw. nauczanie na odległość. Ten stan potrwa co najmniej do Wielkanocy, nie jest jednak wykluczone, że przerwa i nauka zdalna zostaną wydłużone.
Nowy system nauczania niesie ze sobą wiele wyzwań i ograniczeń, ponieważ nie wszyscy uczniowie posiadają odpowiedni sprzęt.

Jak wynika z badań Głównego Urzędu Statycznego w 2019 roku, przynajmniej jeden komputer w domu miało ponad 83% gospodarstw domowych. Jednak w dalszym ciągu pozostaje 17%, które niestety nie posiada żadnego komputera.

Każdego dnia pojawiają się informacje o uczniach, którzy nie posiadają komputera z dostępem do Internetu, co stwarza barierę do udziału w zajęciach e-learningowych, które przygotowują nauczyciele. Nauczyciele korzystają z różnych form komunikacji, zlecają zadania, w których konieczne jest wydrukowanie materiałów, zrobienie skanu lub zdjęcia celem odesłania do nauczyciela. Zdarzają się częste problemy z wydajnością serwerów.

Problem wykluczenia cyfrowego dotyka wszystkie dzieci nie tylko z rodzin najbiedniejszych, które nie posiadają komputera. W wielu rodzinach jest więcej niż jeden uczeń, ponadto niejednokrotnie rodzice również wykonują pracę zdalnie, co stwarza bardzo duże problemy w korzystaniu z komputera, jak również obciąża sieć internetową.

Organizator zbiórki - Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Przemyślu - jest w kontakcie z dyrektorami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Dyrektorami szkół. Organizacja zbiera informacje o potrzebach, aby dotrzeć do jak największej ilości potrzebujących dzieci.

 

TPD logo.jpeg


Ufundujmy komputery potrzebującym uczniom, aby nauka zdalna dała im równe szanse rozwoju - liczy się każda złotówka!

 

LINK DO ZBIÓRKI ► KLIKNIJ W PONIŻSZY OBRAZ ►

 

zbiorka.png

 

 

tpd.jpeg

zdjęcie: StartupStockPhotos from Pixabay

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 27-03-2020 15:04
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 27-03-2020 15:17