1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Koronawirus. Przemyskie place zabaw i siłownie zewnętrzne zostają zamknięte

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta, w związku z wciąż rosnącym zagrożeniem epidemicznym, przemyski magistrat zdecydował, iż do odwołania zostają zamknięte wszystkie miejskie place zabaw oraz siłownie na świeżym powietrzu.

 

W ostatnim  czasie aura coraz śmielej zachęcała do wyjścia z domu. Nastąpił jednak ten moment, w którym powinniśmy zdecydowanie poważniej potraktować wszelkie wytyczne dotyczące izolacji i nienarażania siebie, ani swoich bliskich na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Niestety zdarzają się jeszcze takie osoby, które zapominają, że niezbyt rozsądnym pomysłem jest zabawa z dzieckiem na placu zabaw, czy ćwiczenia  na siłowni… Pamiętajmy, że koronawirus utrzymuje się na różnych powierzchniach, takich jak: plastik, drewno, szkło, czy metal od dwóch godzin do nawet dziewięciu (!) dni. Przez ten czas utrzymuje on zdolność zarażania.

 

Już jutro (24 marca br.) wszystkie takie obiekty miejskie zostaną oznaczone odpowiednimi tabliczkami, informującymi o zakazie przebywania na placu albo/i siłowni. Państwa natomiast prosimy o zrozumienie i poważne traktowanie próśb o niewychodzenie (bez takowej konieczności) z domów. Przed nami lato… Jeszcze zdążymy nacieszyć się zabawą na świeżym powietrzu i towarzystwem znajomych i przyjaciół. Teraz musimy przede wszystkim zadbać o zdrowie nasze i naszych najbliższych. Zostańmy w domu!

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Agata Czereba

 

 

 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 23-03-2020 12:08