Koronawirus SARS-CoV-2 - aktualna informacja Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego

♦ Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/kwarantanną domową osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2.

 

♦ Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 2808 osób, dla 1621 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 45 osób.

 

♦ Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 521 testów.

 

♦  Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono dotychczas 11 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. 

 

♦  Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie zmarł pacjent zakażony koronawirusem.

 


 

WAŻNE!!!

Przestrzegamy przed fake newsami oraz smsami rozsyłanymi przez oszustów:

 

! Ministerstwo Zdrowia nie rozsyła żadnych smsów dotyczących wsparcia żywieniowego w związku z epidemią #koronawirus. Prosimy nie wchodzić na podaną stronę internetową w smsie.

 

! Ministerstwo Zdrowia nie planuje masowych szczepień w związku z #koronawirus. Prosimy nie logować się na strony podawane w SMS-ach, w których mówi się o konieczności wniesienia opłat. Informacje o podejmowanych działaniach znajdują się na stronach Ministerstwa Zdrowia i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

koronawirus.jpeg

źródło: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

zdjęcie: pixabay.com

 

Opublikował(a):  Data publikacji: 17-03-2020 11:42 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 17-03-2020 12:01

Na skróty